اخرین مطالب

پر بحث ترین ها

21 ساعت پیش

آیا با بیماری کلیوی می توانید قهوه بنوشید؟

برای بسیاری از افراد، برنامه روزانه آنها با ریختن یک فنجان قهوه در صبح شروع می شود. کافئین موجود در قهوه به ما انرژی می دهد تا بتوانیم روزمان را شروع کنیم. اگر با بیماری کلیوی زندگی می کنید، ممکن است از خود بپرسید که آیا قهوه برای کلیه های شما مضر است و آیا می توانید با بیماری کلیوی قهوه بنوشید یا خیر؟ درست است که هنگام زندگی با بیماری کلیوی باید تغییراتی در آنچه که می خورید و می نوشید انجام دهید تا از عملکرد کلیه خود محافظت کنید، با این حال، قهوه را می توان در حد اعتدال میل کرد. توجه به آنچه که به قهوه خود اضافه می کنید، مانند خامه و شکر، و میزان نوشیدنی خود، کلیدی برای تهیه یک فنجان قهوه مناسب کلیه است. در ادامه این مقاله مفید در وب سایت «سلامتی من» بیشتر راجب این نکات خوردن قهوه با بیماری کلیوی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

5 ماه پیش

کاهش وزن با رژیم 21 روزه اسموتی + مزایا و معایب

رژیم اسموتی 21 روزه یک برنامه کاهش وزن است که به عنوان جایگزینی آسان و موثر برای رژیم های مد روز معرفی می شود. در واقع، خالق این طرح ادعا می کند که رژیم غذایی با لیست طولانی از فواید همراه است و می تواند به بهبود خواب، حفظ درخشندگی پوست، افزایش سطح انرژی و افزایش کاهش وزن تقریباً فوری کمک کند. با این حال، چندین جنبه منفی جدی در ارتباط با این برنامه وجود دارد و ممکن است در درازمدت زمانی که صحبت از سلامتی شما به میان می‌آید، ضرر بیشتری نسبت به آن داشته باشد. این مقاله نگاهی دقیق‌تر به رژیم غذایی اسموتی 21 روزه، نحوه عملکرد آن و برخی از خطرات منفی و عوارض جانبی که ممکن است با آن‌ها داشته باشد، خواهد داشت که در ادامه می خوانید.

4 روز پیش

10 مورد از بهترین الگوهای غذایی کاهش وزن برای مردان

از دست دادن چربی اضافی و رسیدن به وزن سالم ممکن است به طرق مختلف برای سلامت مردان مفید باشد. به عنوان مثال، وزن سالم ممکن است خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری قلبی، دیابت، برخی سرطان ها و بیماری های کبدی را کاهش دهد.در واقع، مردان چاق نسبت به زنان چاق بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مزمن هستند، زیرا مردان تمایل به مصرف چربی احشایی بیشتری دارند، این در حالی است که چربی احشایی نوعی چربی شکمی است که با افزایش خطر بیماری ها مرتبط است. کاهش وزن همچنین ممکن است به بهبود اختلال عملکرد جنسی، تحرک، علائم افسردگی و کیفیت کلی زندگی مردان کمک کند. با این حال، کاهش وزن به روش صحیح بسیار مهم است، اگرچه رژیم های غذایی محدود کننده ممکن است باعث کاهش وزن کوتاه مدت شوند، اما هرگز انتخاب مناسبی برای حفظ وزن طولانی مدت نیستند. در این مقاله از مجموعه مقالات سلامتی من، انواع رژیم غذایی کاهش وزن مردان آورده شده است.

5 ماه پیش

فرق نشاسته ذرت با گندم و کاربردهای هرکدام چیست؟

نشاسته از آن دست خوراکی‌های پرکاربردی است که دارای انواع و اقسام مختلفی می باشد. نشاسته برنج، نشاسته گندم، نشاسته ذرت و نشاسته کاسلوا از انواع نشاسته های موجود هستند. نشاسته در حقیقت پودر سفید رنگی که فاقد طعم و مزه و بدون بو می باشد. اما این پودر بی رنگ و بو نقش مهمی در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی، لاستیک سازی، باطری سازی، صنایع چوب، قنادی، کارتون سازی، لاستیک سازی، ساخت حشره کش و صنایع لباس ایفا می کند. در واقع هر کدام از انواع نشاسته ها ویژگی های خاص خود را دارند که منجر به استفاده هر یک از آنها در مصارف ویژه ای می شود. بنابراین در صورت عدم تشخیص نوع نشاسته و استفاده از آن در جایگاه اشتباه منجر به پایین آمدن کیفیت و خروجی کار خواهد شد. از آنجایی که در ایران نشاسته ذرت و گندم نسبت به سایر نشاسته ها مرسوم تر و معمول تر هستند، به همین جهت ما شما را در ادامه با فرق نشاسته ذرت با گندم و کاربردهای هر کدام آشنا می کنیم. این مطلب جذاب را بخوانید تا در پایان آن با نشاسته ذرت، کاربردهای نشاسته ذرت، نشاسته گندم، کاربردهای نشاسته گندم و تفاوت نشاسته گل و ذرت آشنا شوید.