طرز تهیه سالاد میگو تایلندی


clapping

۰ نفر این غذا را پسندیده اند

cooking

۰ نفر این غذا را پخته اند


به این غذا امتیاز دهید


نسرین کاردان

نسرین کاردان

مشاهده پروفایل

به این غذا امتیاز دهید

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۳۰

clapping

۰

cooking

۰

سالاد میگو تایلندی

clapping

دمت گرم

cooking

منم پختم

diary

دفترچه

share

اشتراک


این سالاد تایلندی یک سالاد نودله که با میگو و انواع سبزیجات مختلف درست می‌شه. سس منحصر به فرد این سالاد اون رو تبدیل به یک سالاد خوشمزه و خوش طعم کرده.

مدت زمان آماده سازی مواد اولیه
۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت
۳۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای
۲ نفر


مراحل آماده سازی و پخت

مرحله 1

ابتدا 250 گرم میگو را پاک کنید یعنی رگ سیاه پشت میگو ها را در بیاورید و سر و دم و پا های آن ها را جدا کنید، یک آب بشویید و داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن ها برود. زمانی که از میگو برای سوپ و سالاد استفاده می کنید به طور کامل آن را پاک کنید ولی برای میگو کبابی و میگو سوخاری اگر دم میگو ها باقی بماند بهتر است.

مرحله 2

اکنون باید میگو های تمیز شده را بپزید؛ برای این منظور یک قابلمه را تا نیمه (مقداری کمتر از نیمه) آب کنید مقداری نمک و فلفل، یک قاشق غذاخوری آبلیمو، و یک قاشق روغن داخل قابلمه بریزید و قابلمه را روی حرارت متوسط بگذارید تا شروع به قل خوردن کند پس از جوشیدن، میگو های پاک شده و شسته شده را داخل قابلمه بریزید و اجازه دهید تا میگو ها کامل بپزند.

مرحله 3

مشخصه ظاهری پخت میگو صورتی رنگ شدن آن است و حالت لزج آن باید به سفید مات تغییر کند. اگر هنگام آب پز کردن میگو ها درون آب جوش به جای روغن، کره بریزید و مقداری برگ بو و ادویه جات اضافه کنید خیلی بهتر است چون شما قرار است آب میگو را مورد استفاده قرار دهید.

مرحله 4

میگو ها را امتحان کنید که پخته باشند؛ پس از پختن، قابلمه حاوی میگوهای پخته را داخل آبکش برگردانید؛ زیر آبکش یک قابلمه دیگر قرار دهید تا آب میگو های پخته داخل آن ریخته شود به آب میگو های پخته احتیاج داریم. آب میگو را صاف کنید صاف کردن به معنی استفاده از یک پارچه نخی تمیز است، پارچه را روی دهانه یک کاسه بی اندازید از یک همکار کمک بگیرید تا پارچه را نگه دارد سپس آب میگو را روی پارچه بریزید تا آب شفافی در ظرف باقی بماند. در آخر پارچه نخی را بردارید و شستشو دهید.

مرحله 5

نصف یک عدد کلم سفید و نصف یک عدد کلم قرمز را با چاقوی تیز خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید. یک عدد هویج را از ناحیه پوست با چاقو بتراشید، بشویید و با باریک باریک با چاقو خردش کنید. یک عدد ساقه پیازچه و دو عدد فلفل دلمه ایی های رنگی را خرد کنید. (هر رنگی که دوست داشتید استفاده کنید)

مرحله 6

حالا باید سس این سالاد را تهیه کنید: حدود یک استکان از آب میگو های پخته بردارید و داخل یک کاسه بریزید؛ یک عدد عصاره مرغ را با دست پودر کنید و داخل آب میگو های پخته بریزید و با قاشق شروع به همزدن کنید تا به خووبی حل شود. عصاره مرغ نسبت به سایر عصاره ها مرسوم تر است. برای تهیه سس ها بیشتر عصاره مرغ یا عصاره سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله 7

یک مخلوط کن یا بلندر را به برق بزنید مایه قبل را به آن بی افزایید سپس نصف فنجان سرکه سیب، 2 قاشق روغن زیتون، مقداری نمک و فلفل و یک قاشق غذاخوری سس خردل را داخل آن بریزید و دکمه آن را بزنید تا شروع به کار کند و همه مواد کامل با هم مخلوط شوند. سس خردل باعث می شود ترکیب سرکه و روغن کاملا باهم ترکیب شود.

مرحله 8

حالا باید سالاد را در ظرف مناسب سرو کنید؛ یک ظرف مناسب سالاد را بیاورید کلم های خرد شده را داخل آن بریزید سپس هویج خرد شده، پیازچه خرد شده، جعفری خرد شده و فلفل دلمه ایی خرد شده را اضافه کنید و همه مواد را با دو قاشق از دو طرف با هم مخلوط نمایید. 1 قاشق باقی مانده از آبلیمو را هم به این سبزیجات بی افزایید، میگو های پخته را به مواد درون ظرف اضافه کنید و در آخر سسی را که درست کرده اید روی مواد بریزید. حالا این سالاد آماده خوردن است؛ نوش جان

استاندارد آمریکا

جدول ارزش غذایی سالاد میگو تایلندی

ارزش غذایی

میزان سرو 1 وعده غذایی کامل : 100 گرم

میزان در هر وعده درصد نیاز روزانه
کالری ۶۷.۶۵ - %
چربی کل ۳.۷۴ - %
    چربی اشباع شده ۰.۵۴ - %
    چربی ترانس ۰.۲۹ - %
کلسترول ۲۶.۵۷ - %
سدیم ۱۱۹.۵۵ ۸ %
کربوهیدرات کل ۴.۹۸ ۴ %
    فیبر رژیمی ۱.۶۹ - %
    قند ۲.۷۴ - %
پروتئین ۴.۳۶ ۸ %
ویتامین A ۱۱۷۳.۷۶ ۱۳۰ %
کلسیم ۳۸.۰۱ ۴ %
برای مشاهده وارد شوید

نظرات

برای ثبت نظر وارد شوید

تاکنون هیچ نظری برای این غذا ثبت نشده است.