سالاد میوه

سالاد میوه

سالاد میوه یکی از انواع سالادهای خوشمزه و بسیار پرطرفدار در جهان است که علاوه بر اینکه طعم بسیار خوبی دارد بسیار سالم و مقوی است. این سالاد خوشمزه انواع بسیار متنوعی دارد و می توانید آنرا با انواع میوه ها تهیه کنید. ...

به این غذا امتیاز دهید

مدت زمان آماده‌سازی مواد اولیه:

۳۰ دقیقه

مدت زمان پخت:

۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای:

۴ نفر

اطلاعات کامل ارزش غذایی سالاد میوه

مراحل آماده‌سازی و پخت

مرحله 1

بری تهیه سالاد میوه ساده در ابتدای کار بهتر است از میوه هایی استفاده کنیم که ترکیب رنگی آنها ظاهر زیبایی به سالاد میوه ببخشد و همچنین از نظر طعم و طبع (سردی و گرمی) با هم، هم خوانی داشته باشند.

مرحله 2

در این مرحله شلیل، هندوانه، آناناس، توت فرنگی و سیب را به صورت مکعبی متوسط خرد کرده، سپس موز را به صورت ورقه ای اسلایس می کنیم و کنار می گذاریم. توجه داشته باشید سایز میوه ها به شکلی نباشد که له شوند.

مرحله 3

حالا گیلاس و انگور را دان می کنیم، سپس به سراغ درست کردن سس سالاد میوه می رویم. در ادامه آب آناناس را به همراه رنده پوست لیمو ترش، شکر، عصاره وانیل و آب لیمو ترش تازه درون یک کاسه مناسب ریخته و هم می زنیم.

مرحله 4

توجه داشته باشید آب آناناس خنثی کننده سردی و گرمی میوه هاست آنرا حذف نکنید. در ادامه میوه های خرد شده و دان شده را درون کاسه حاوی سس سالاد ریخته و مخلوط می کنیم، سپس روی آنرا با سلفون می پوشانیم.

مرحله 5

حالا سالاد میوه را به مدت ۱ تا ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند و مزه ها با هم ترکیب شوند. پس از گذشت این زمان سالاد میوه را از یخچال خارج کرده و به صورت تک نفره درون کاسه ریخته و سرو می کنیم. نوش جان.