طرز تهیه سوفله اسفناج


clapping

۰ نفر این غذا را پسندیده اند

cooking

۰ نفر این غذا را پخته اند


به این غذا امتیاز دهید


زهرا ساعدی

زهرا ساعدی

مشاهده پروفایل

به این غذا امتیاز دهید

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۱۵

clapping

۰

cooking

۰

سوفله اسفناج

clapping

دمت گرم

cooking

منم پختم

diary

دفترچه

share

اشتراک


سوفله اسفناج یکی از انواع سوفله های محبوب و بسیار خوشمزه در سراسر جهان می باشد. سوفله اسفناج را علاوه بر اینکه می توانید به عنوان پیش غذا سرو کنید ، می توانید از آن به عنوان یک شام یا ناهار سبک هم استفاده کنید.

مدت زمان آماده سازی مواد اولیه
۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت
۶۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای
۴ نفر


مراحل آماده سازی و پخت

مرحله 1

برای تهیه سوفله اسفناج ابتدا اسفناج ها را با دقت می شوییم سپس آبکشی می کنیم و اجازه می دهیم تا در آبکش خشک شوند و آب اضافه آن ها خارج شود.

مرحله 2

در مرحله بعد اسفناج ها را یا در خرد کن می ریزیم تا خرد شوند و یا روی تخته آشپزخانه آنها را ریز خرد می کنیم. سپس در قابلمه ای کوچک را روی حرارت کم قرار می دهیم و کره را داخل قابلمه می گذاریم و صبر می کنیم تا ذوب شود و بعد آرد و بکینگ پودر را با هم به کره می افزاییم و هم می زنیم تا خوب مخلوط شوند و آن وقت شیر را کم کم به آن اضافه می کنیم و پیاپی هم می زنیم تا مواد سس مان غلیظ شود و از روی حرارت قابلمه را بر داریم و پنیر رنده شده را به مواد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا کاملا پنیر ذوب شود.

مرحله 3

سپس زرده تخم مرغ ها را از سفیده آن ها جدا می کنیم و سفیده را کنار می گذاریم و زرده را در کاسه ای بزرگ می ریزیم و اسفناج خرد کرده را به آن اضافه می کنیم و جوزهندی را نیز روی مواد می پاشیم و با هم مخلوط می کنیم و سفیده تخم مرغ ها را با همزن برقی خوب هم می زنیم تا جایی هم می زنیم که اگر ظرف را برگرداندیم سفیده بیرون نریزد .

مرحله 4

سفیده هم زده را کم کم به مخلوط اسفناج اضافه می کنیم و به شکل دورانی از پایین به بالای مواد سفیده تخم مرغ را مخلوط می کنیم و سس را نیز به آن اضافه می کنیم و دقت به این موضوع مهم است که هر چه هوای بیشتری داخل مایه سوفله باشد تردتر می شود.

مرحله 5

در مرحله بعدی فر را روشن می کنیم تا گرم شود و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم. در آخر ظرف پیرکس را کاملا با کره و قلمو چرب می کنیم و مایه سوفله را کم کم داخل پیرکس می ریزیم تا لایه های هوا در سوفله ایجاد شود.

مرحله 6

ظرف را در فر قرار می دهیم و ۳۵ دقیقه به آن زمان می دهیم. بهتر است ۳۰ دقیقه اول در فر را باز نکنید تا پف روی سوفله نخوابد.ممکن است برای پخت حتی ۴۵ دقیقه نیز زمان ببرد پس عجله برای بیرون آوردن سوفله نداشته باشید . اگر همچنان روی سوفله طلایی نشده است شعله بالایی فر را روشن کنید تا طلایی شود فقط چند دقیقه کافی است.سوفله آماده شده را داغ سرو کنید چون طعم آن پس از خنک شدن مانند زمان داغ بودنش نیست. نوش جان

استاندارد آمریکا

جدول ارزش غذایی سوفله اسفناج

ارزش غذایی

میزان سرو 1 وعده غذایی کامل : 100 گرم

میزان در هر وعده درصد نیاز روزانه
کالری ۲۰۶.۸۵ - %
چربی کل ۱۶.۱۸ - %
    چربی اشباع شده ۹.۳۹ - %
    چربی ترانس ۰.۰۰ - %
کلسترول ۱۱۷.۰۷ - %
سدیم ۶۳.۲۶ ۴ %
کربوهیدرات کل ۶.۰۲ ۵ %
    فیبر رژیمی ۰.۶۱ - %
    قند ۱.۹۹ - %
پروتئین ۹.۸۵ ۱۸ %
ویتامین A ۲۵۴۷.۵۱ ۲۸۳ %
کلسیم ۱۸۹.۶۵ ۱۹ %
برای مشاهده وارد شوید

نظرات کاربران