طرز تهیه فاهیتا مرغ


clapping

۰ نفر این غذا را پسندیده اند

cooking

۰ نفر این غذا را پخته اند


به این غذا امتیاز دهید


زهرا ساعدی

زهرا ساعدی

مشاهده پروفایل

به این غذا امتیاز دهید

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰

clapping

۰

cooking

۰

فاهیتا مرغ

clapping

دمت گرم

cooking

منم پختم

diary

دفترچه

share

اشتراک


فاهیتا یک غذای مکزیکی ساده و سریع که با هر ماده گوشتی یا مرغی یا سبزیجات تهیه می شود پایه اصلی این غذا نان ترتیلا می باشد که با مواد مختلف سرو می شود.

مدت زمان آماده سازی مواد اولیه
۳۰ دقیقه

مدت زمان پخت
۶۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای
۴ نفر


مراحل آماده سازی و پخت

مرحله 1

برای تهیه فاهیتا مرغ مکزیکی ابتدا فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود، سپس سینی فر را با کمی روغن مایع چرب می کنیم. در ادامه گوشت مرغ را به صورت نوارهای باریک برش می زنیم.

مرحله 2

در این مرحله پیاز و فلفل دلمه ای ها را به صورت نواری برش می زنیم و کنار می گذاریم. در ادامه گشنیز خرد شده را به همراه روغن زیتون، پودر تخم گشنیز، پاپریکا، فلفل قرمز، فلفل سیاه و نمک در یک کاسه با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله 3

حالا فلفل دلمه ای را کف سینی فر می ریزیم و به صورت یکدست پخش می کنیم، در ادامه پیاز را روی فلفل دلمه ای می ریزیم. در ادامه مرغ ها را به سینی فر اضافه می کنیم و مخلوط روغن زیتون و ادویه ها را روی مواد می ریزیم.

مرحله 4

در این مرحله مواد را با دست به خوبی ترکیب می کنیم تا تمام نقاط گوشت مرغ و سبزیجات به ادویه ها آغشته شود. در ادامه سینی فر را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درون سینی فر قرار می دهیم تا فاهیتای تنوری اماده شود.

مرحله 5

پس از اینکه فاهیتا آماده شد، آنرا از فر خارج می کنیم، سپس غذا را در ظرف مورد نظرمان می کشیم و آب لیمو ترش را به همراه مقداری بیشتری نمک اضافه می کنیم. در پایان این غذای خوشمزه را به همراه نان ترتیلا و سس دلخواه سرو می کنیم.

مرحله 6

در صورتی که فر در منزل ندارید، یا اینکه می خواهید این غذای خوشمزه را در تابه درست کنید، می توانید مواد را درون یک تابه با حرارت بسیار سرخ کنید. البته اگر بخواهید غذا را در تابه درست کنید از حالت رژیمی خارج می شود و کالری بالاتری خواهد داشت.

استاندارد آمریکا

جدول ارزش غذایی فاهیتا مرغ

ارزش غذایی

میزان سرو 1 وعده غذایی کامل : 100 گرم

میزان در هر وعده درصد نیاز روزانه
کالری ۱۵۰.۶۰ - %
چربی کل ۳.۰۷ - %
    چربی اشباع شده ۰.۸۵ - %
    چربی ترانس ۰.۰۰ - %
کلسترول ۷۶.۴۲ - %
سدیم ۶۴.۲۵ ۴ %
کربوهیدرات کل ۰.۰۴ ۰ %
    فیبر رژیمی ۰.۰۱ - %
    قند ۰.۰۲ - %
پروتئین ۲۸.۷۶ ۵۱ %
ویتامین A ۲۵.۲۴ ۳ %
کلسیم ۱۳.۰۰ ۱ %
برای مشاهده وارد شوید

نظرات کاربران