خوراک مرغ و سبزیجات

خوراک مرغ و سبزیجات

غذایی سالم و لذیذ برای آشپزی روزانه و کسانی که به گوشت مرغ علاقه دارند. ...

به این غذا امتیاز دهید

مدت زمان آماده‌سازی مواد اولیه:

۱۰ دقیقه

مدت زمان پخت:

۹۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای:

۴ نفر

اطلاعات کامل ارزش غذایی خوراک مرغ و سبزیجات

مراحل آماده‌سازی و پخت

مرحله 1

در قابلمه ای روی حرارت متوسط ، 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون گرم کنید. تکه های مرغ را برای حدود 10 دقیقه در آن تفت دهید ، آن ها را بچرخانید تا قهوه ای شوند.مرغ ها را خارج کرده و کنار بگذارید.

مرحله 2

حالا سبزیجات را آماده کنید. باید مقداری روغن در قابلمه باقی مانده باشد. سیر ، پیاز ، تره فرنگی ، رازیانه و ساقه خرد شده سبزیجات را در آن بریزید و تا وقتی نرم شوند ، تفت دهید. آن ها را مدام هم بزنید.

مرحله 3

تکه های مرغ را به قابلمه بازگردانید ، آب مرغ را هم اضافه کنید ، به انها نمک و فلفل سیاه بزنید. در ظرف را بگذارید و آنها را با حرارت متوسط رو به پایین برای حدود 45 دقیقه تا مرغ نرم شود ، بپزید.

مرحله 4

مواد را بجوشانید. زیتون ، نخوفرنگی ، باقالی و لوبیا سفید را اضافه کنید. وقتی نرم شدند ، برگ سبزیجات را اضافه کنید (مقداری برای تزیین جدا کنید)

مرحله 5

تکه های مرغ را از خوراک خارج کنید و با کمک 2 عدد چنگال استخوان های آن را جدا کنید.که های مرغ را به قابلمه بازگردانید و به انها نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و قابلمه را از روی حرارت بردارید.

مرحله 6

تخم مرغ و آب لیمو را با هم بزنید و به آرامی به خوراک اضافه کنید ، تخم مرغ نباید بجوشد و یا با سایر مواد ترکیب شود. تنها سطح غذا را براق می کند.

مرحله 7

قبل از ریختن خوراک در ظرف ، ماست را به آن اضافه کنید. روی خوراک کمی روغن زیتون ، پنیر پارمزان رنده شده و سبزیجات که کنار گذاشته بودید بریزید و میل کنید.