سالاد مراکشی

سالاد مراکشی

سالاد مراکشی یکی از انواع سالادها می باشد که بسیار جذاب و خوشمزه است و در تهیه آن از مرغ یا ژامبون استفاده نشده است و فوق العاده رژییمی و جذاب است و می توانید به راحتی برای مهمانی ها و یا یک وعده غذایی سبک آن را تهیه کنید. ...

به این غذا امتیاز دهید

مدت زمان آماده‌سازی مواد اولیه:

۳۰ دقیقه

مدت زمان پخت:

۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای:

۶ نفر

اطلاعات کامل ارزش غذایی سالاد مراکشی

مراحل آماده‌سازی و پخت

مرحله 1

کلم سفید و بنفش را برش بزنید و داخل یک لگن آب بریزید و داخل آبکش قرار دهید تا خشک شود. هویج ها را پوست بگیرید. گشنیز ها را خوب پاک کنید و چندین بار بشورید و داخل آبکش قرار دهید. مغز بادام را می توانید در خانه با کمی نمک داخل تابه تفت دهید و یا از یک بسته آماده از مغازه ها استفاده کنید.

مرحله 2

هویج ها را به صورت رشته ای خرد کنید و یا رنده درشت بزنید. گشنیز ها ار ساطوری نکنید فقط خیلی کم خرد کنید. کلم سفید و بنفش را با چاقو روی تخته برش خرد کنید و یا می توانید از رنده درشت استفاده کنید.

مرحله 3

داخل یک کاسه بزرگ باید همه مواد خرد شده را به ترتیب بریزید و حالا بادام نمکی را به صورت نامظنم روی سالاد پخش کنبد. در ادامه باید سس مخصوص این سالاد را تهیه کنید. برای تهیه ایتدا آبلموترش تازه را به صورت دستی بگیرید.

مرحله 4

آبلیموترش را به همراه کره و سس و روغن زیتون داخل یک کاسه ریخته و با همزن دستی مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شود. سپس در انتها به سس نمک و فلفل سیاه بزنید و روی سالاد بریزید و هم بزنید و برای ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود. نوش جان