طرز تهیه خورشت نخود فرنگی


clapping

۰ نفر این غذا را پسندیده اند

cooking

۰ نفر این غذا را پخته اند


به این غذا امتیاز دهید


سمیرا محمدی

سمیرا محمدی

مشاهده پروفایل

به این غذا امتیاز دهید

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۱

clapping

۰

cooking

۰

خورشت نخود فرنگی

clapping

دمت گرم

cooking

منم پختم

diary

دفترچه

share

اشتراک


خورشت نخود فرنگی از دسته خورشت های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد و شما می توانید خورشت نخود فرنگی را با مرغ یا گوشت و یا به صورت ساده تهیه کنید و به سلیقه خود سبزیجات مختلف مانند هویج یا سیب زمینی را داخل این خورشت استفاده کنید. خورشت نخود فرنگی به همراه پلو و سالاد بسیار دلچسب است.

مدت زمان آماده سازی مواد اولیه
۱۵ دقیقه

مدت زمان پخت
۱۲۰ دقیقه

هر وعده مناسب برای
۴ نفر


مراحل آماده سازی و پخت

مرحله 1

در ابتدا پیاز را پوست بگیرد و نگینی ریز خرد کنید و به همراه کمی روغن داخل قابلمه تفت دهید سپس به آن کمی زردچوبه نیز اضافه کنید و تفت داده تا سبک شود سپس در ادامه رب را افزوده و هم می زنیم تا رب خوش رنگ شود.

مرحله 2

سینه های مرغ را می توانید به دو روش اضافه کنید یا به صورت مکعبی برش بزنید و یا به صورت درسته اضافه کنید. مرغ ها را داخل تابه با پیاز و رب تفت دهید و به آن فلفل سیاه و کمی نمک اضافه کنید و روی مواد آب ریخته و بمدت ۱ ساعت اجازه دهید تا پخته شود.

مرحله 3

بعد از گدشت ۳۰ دقیقه نخود را به همراه هویج های خرد شده به مرغ ها اضافه کنید و اجازه دهید تا خورشت نخودفرنگی جا افتاده و آب خورش کم شود.

مرحله 4

در انتها پخت نمک غذا را اندازه کنید و سیب زمینی را خلالی خرد کنید و داخل روغن تفت دهید سپس بعد از پخت خورش در کنار سیب زمینی سرخ کرده سرو کنید و با برنج کته و یا رشته پلو میل کنید. نوش جان

نکات و یادداشت ها

به دلخواه می توانید سیب زمینی را نیز مکعبی خرد کنید و با مواد بگذارید تا پخته شود - اضافه کردن نمک به ابتدای پخت مرغ آن را خوشمزه تر می کند. می توانید بجای مرغ از گوشت قلقلی یا گوشت خورشتی اضافه کنید - نخود را از ابتدا به خورشت اضافه نکنید زیرا شکل و ظاهر خود را از دست می دهید و له می شود - برای چاشنی غذا می توانید از آبلیمو یا آبغوره نیز استفاده کنید - برای خوش رنگ شدن خورش در انتهای پخت کمی زعفران دم کرده به آن اضافه کنید.
استاندارد آمریکا

جدول ارزش غذایی خورشت نخود فرنگی

ارزش غذایی

میزان سرو 1 وعده غذایی کامل : 100 گرم

میزان در هر وعده درصد نیاز روزانه
کالری ۹۸.۲۵ - %
چربی کل ۱.۶۹ - %
    چربی اشباع شده ۰.۳۲ - %
    چربی ترانس ۰.۰۰ - %
کلسترول ۱۶.۹۲ - %
سدیم ۱۵۹.۶۷ ۱۱ %
کربوهیدرات کل ۱۱.۹۸ ۹ %
    فیبر رژیمی ۲.۹۶ - %
    قند ۳.۳۲ - %
پروتئین ۹.۰۴ ۱۶ %
ویتامین A ۲۱۶۹.۵۶ ۲۴۱ %
کلسیم ۲۰.۴۲ ۲ %
برای مشاهده وارد شوید

نظرات کاربران