طرز تهیه کوکو هویج


clapping

۰ نفر این غذا را پسندیده اند

cooking

۰ نفر این غذا را پخته اند


به این غذا امتیاز دهید


هایده ابراهیم زاده

هایده ابراهیم زاده

مشاهده پروفایل

به این غذا امتیاز دهید

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۸

clapping

۰

cooking

۰

کوکو هویج

clapping

دمت گرم

cooking

منم پختم

diary

دفترچه

share

اشتراک


کوکو هویج یکی از انواع کوکو ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه است و با هویج تهیه می شود. شما می توانید این کوکو را برای شام یا نهار به همراه نان تازه سرو کنید. اگر زمان کافی برای تهیه غذا ندارید می توانید کوکو هویج را تهیه کنید و با ترشی یا سالاد سرو کنید.

مدت زمان آماده سازی مواد اولیه
۳۰ دقیقه

مدت زمان پخت
۱۵ دقیقه

هر وعده مناسب برای
۳ نفر


مراحل آماده سازی و پخت

مرحله 1

ابتدا باید هویج ها را پوست بگیرید سپس رنده ریز بزنید و آن را داخل آبکش ریخته و فشار دهید تا اگر آب اضافی دارد خارج شود سپس داخل کاسه بریزید دقت کنید این کوکو به واسطه داشتن هویج اصلا طعم و مزه شیرینی ندارد و مانند دیگر کوکو ها می باشد زیرا از هویج خام استفاده شده است.

مرحله 2

تخم مرغ ها را داخل کاسه ریخته اگر تخم مرغ های شما سایز ریز است می توانید ۳ عدد استفاده کنید ولی اگر درشت است ۲ عدد کافی می باشد در ادامه پیاز را رنده ریز بزنید و آبش را گرفته و اضافه کنید.

مرحله 3

سیر را پوره کنید و اضافه کنید حالا باید سبزیجات معطر را اضافه کنید که می توانید از کمی ترخون و ریحون خشک شده یا نعنا خشک یا تازه استفاده کنید و مواد را هم بزنید در ادامه ادویه و نمک را اضافه کرده و در انتها آرد را اضافه کنید تا مواد منسجمی بدست بیاد.

مرحله 4

داخل یک تابه مقداری روغن ریخته تا داغ شود می توانید برای تهیه این کوکو به دو صورت آن را سرخ کنید یا مانند کوکو سبزی همه مواد را داخل تابه پهن کنید و صبر کنید تا یک طرف مواد پخته شود سپس طرف دیگر را سرخ کرده و برش بزنید و یا می توانید با قاشق از مواد کوکو هویج برداشته و داخل روغن دانه دانه سرخ کنید و در انتها روی دستمال روغن گیر قرار دهید و با نان تازه سرو کنید نوش جان.

نکات و یادداشت ها

در تهیه کوکو هویج می توانید از کمی گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید - به دلخواه می توانید از ۱ عدد سیب زمینی خام رنده شده نیز استفاده کنید - افزودن سبزیجات معطر دلخواه و قابل حذف است - اگر نیاز بود و کوکو خیلی شل بود از آرد بیشتری استفاده کنید.
استاندارد آمریکا

جدول ارزش غذایی کوکو هویج

ارزش غذایی

میزان سرو 1 وعده غذایی کامل : 100 گرم

میزان در هر وعده درصد نیاز روزانه
کالری ۹۶.۱۶ - %
چربی کل ۵.۴۴ - %
    چربی اشباع شده ۱.۲۲ - %
    چربی ترانس ۰.۰۰ - %
کلسترول ۱۰۱.۳۴ - %
سدیم ۴۲۲.۳۷ ۲۸ %
کربوهیدرات کل ۷.۹۸ ۶ %
    فیبر رژیمی ۱.۹۴ - %
    قند ۱.۸۵ - %
پروتئین ۴.۴۰ ۸ %
ویتامین A ۷۵۴۷.۹۸ ۸۳۹ %
کلسیم ۴۰.۰۱ ۴ %
برای مشاهده وارد شوید

نظرات

برای ثبت نظر وارد شوید

تاکنون هیچ نظری برای این غذا ثبت نشده است.