صفحه اصلی > آشپزی : خواص کندر و روغن کندر از پوست و مو تا لاغری + روش صحیح مصرف

خواص کندر و روغن کندر از پوست و مو تا لاغری + روش صحیح مصرف

خواص کندر

فهرست مطالب

از دیرباز کندر به عنوان یک صمغ پرخاصیت و شفابخش برای کمک به التیام بدن، ذهن و روح استفاده می شود. می توان از کندر برای مدیتیشن و تقویت آرامش درونی، مراقبت از پوست و مو و کمک به تقویت ریه ها استفاده کرد. 

همچنین اعتقاد بر این است که عصاره کندر رشد تومورها را سرکوب می کند و به درمان آرتروز نیز کمک می کند. در ادامه این مطلب از سایت سلامتی من، به بررسی جامع خواص کندر و طریقه مصرف آن خواهیم پرداخت.

کندر چیست؟

کندر چیست؟

کندر، از رزین درخت Boswellia به دست می آید. این درخت معمولاً در مناطق خشک و کوهستانی هند، آفریقا و خاورمیانه می روید. برای استخراج کندر، پوست درخت Boswellia را با چاقو از تنه جدا می کنند. از این بریدگی ها، شیره ای به رنگ سفید تراوش می کند که طی چند روز به صورت رزین سخت می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

طبع کندر

طبع کندر

طبع کندر گرم و خشک است و کسانی که طبع گرمی دارند باید در مصرف آن احتیاط کنند. اما مصرف کندر برای افراد بلغمی یا سرد مزاج می تواند بسیار مفید باشد.

طریقه مصرف کندر

طریقه مصرف کندر

کندر را می توان به روش های مختلفی برای درمان بیماری ها استفاده کرد. می توانید از صمغ آن به صورت طبیعی برای درمان لاغری، تقویت حافظه و درمان بیماری های گوارشی استفاده کنید.

علاوه بر این، کندر به صورت مکمل هایی به شکل کپسول یا قرص در بازار موجود است که می توانید برای درمان از آنها نیز استفاده کنید.

 دمنوش گیاهی کندر نیز تمام خاصیت های کندر را دارا می باشد و برای تقویت حافظه، معده درد و درمان بیماری های التهابی روده مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر دمنوش های کندر، عرق کندر نیز در بازار موجود است و می توانید از خواص عرق کندر نیز بهره مند شوید.

از پمادها و کرم های حاوی کندر نیز برای بهبود بیماری های پوستی و دردهای موضعی استفاده می شود. همچنین می توانید از اسانس و روغن کندر برای رایحه درمانی و درمان دردهای موضعی استفاده کنید. با استفاده از روغن کندر می توانید از خواص کندر برای پوست و مو نیز بهره مند شوید.

همچنین استفاده از روغن یا اسانس کندر در دستگاه های پخش کننده رایحه باعث می شود تا محیط را ضدعفونی و خوشبو کنید و از مزایای استنشاق آن بهره مند شوید. اگر دستگاه رایحه افشان خانگی دارید، 3 تا 4 قطره به آن اضافه کنید و اجازه دهید پخش شود.

یا حتی می توانید 3 تا 4 قطره را به یک قابلمه آب در حال جوش اضافه کنید. بخار باعث پخش شدن عطر در هوا می شود.

خواص کندر

خواص کندر

کندر اغلب برای کمک به مدیریت آرتریت، استئوآرتریت، آسم، بیماری التهابی روده و سایر بیماری ها استفاده می شود. در اینجا چند مورد از خواص صمغ کندر را بیان می کنیم.

خواص کندر برای التهاب روده

با توجه به خواص ضد التهابی کندر می توان گفت ممکن است در درمان بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو موثر باشد. همچنین مصرف کندر می تواند علائم را در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر بهبود بخشد.

مطالعات نشان می دهند که کندر، درد شکم، نفخ و حتی افسردگی و اضطراب را در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر را کاهش می دهد.

خواص کندر  برای آسم و برونشیت

خواص کندر برای آسم و برونشیت

طب سنتی قرن هاست که از کندر برای درمان برونشیت و آسم استفاده می کند. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات آن ممکن است از تولید لکوترین ها که باعث انقباض عضلات برونشیت در آسم می شود، جلوگیری کند. این نشان می دهد که این گیاه می تواند نقش مهمی در درمان آسم و برونشیت ایفا کند.

خواص کندر برای لثه و دندان ها

خواص کندر برای لثه و دندان ها

خواص ضد عفونی کننده کندر ممکن است از بروز التهاب لثه، بوی بد دهان، دندان درد، پوسیدگی دندان، زخم های دهان و سایر عفونت ها جلوگیری کند. به نظر می رسد اسیدهای بوسولیک کندر دارای خواص ضد باکتریایی قوی هستند که ممکن است به پیشگیری و درمان عفونت های دهان کمک کنند.

در یک مطالعه، شرکت کنندگان آدامس حاوی کندر را به مدت 5 ساعت جویدند. بعد از آزمایش نمونه بزاق آنها، متوجه شدند که تعداد میکروب های دهان این افراد کاهش پیدا کرده است. جویدن صمغ کندر نیز می تواند به سلامت دهان و دندان کمک کند. 

همچنین شما می توانید با ترکیب روغن کندر با جوش شیرین یک خمیر دندان ضدباکتری برای دندان های خود داشته باشید.

خواص کندر برای لاغری

خواص کندر برای لاغری

با توجه به این که کندر طبع گرم و خشکی دارد، می تواند به افزایش سوخت و ساز بدن کمک کند. برای کاهش وزن جویدن روزانه یک دانه کندر به اندازه نخود به صورت ناشتا توصیه می شود.

از خواص کندر ناشتا می توان به افزایش متابولیسم بدن، کاهش چربی و کاهش قند خون اشاره کرد. خواص خوردن کندر صبح ناشتا صرفاً به لاغری محدود نمی شود و برای بهبود هضم غذا و درمان التهاب روده نیز مفید است.

راه دیگر استفاده از کندر برای لاغری، نوشیدن دمنوش کندر است. برای تهیه دمنوش کندر باید یک لیوان آب را بجوشانید و یک قاشق کندر به آن اضافه کنید و بعد از این که در آب حل شد، از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا دم بکشد.

از جمله خواص کندر جوشیده یا دمنوش کندر می توان به کاهش وزن، بهبود عملکرد ریه و درمان سرفه اشاره کرد.

خواص کندر برای زانو درد

آرتریت بیماری است که باعث التهاب و درد مفاصل مانند انگشتان دست، زانو و پا می شود. از آنجایی که کندر یک ضد التهاب موثر است، می تواند یک مسکن موثر باشد و ممکن است به کاهش التهاب مفاصل کمک کند و از، از بین رفتن غضروف جلوگیری کند.

مطالعات نشان می دهد که استفاده موضعی از روغن کندر به مدت 6 هفته، درد آرتروز را کاهش می دهد. یک مطالعه دیگر نشان داد که 30 نفر مبتلا به زانو درد استئوآرتریت که کندر مصرف کرده بودند، کاهش درد و افزایش خم شدن زانو را گزارش کردند.

خواص کندر برای درمان سرطان

خواص کندر برای درمان سرطان

برخی تحقیقات نشان داده اند که روغن کندر ممکن است راهی طبیعی برای درمان انواع خاصی از سرطان باشد. اسید بوسولیک موجود در کندر ممکن است از گسترش سلول های سرطانی جلوگیری کند.

یافته‌های یک مطالعه نشان می دهد که کندر ممکن است رشد سلول های سرطانی سینه را متوقف کرده و از بین ببرد. همچنین با سلول های سرطانی پروستات، پانکراس، پوست و روده بزرگ نیز مبارزه کند. حتی ممکن است به کاهش عوارض جانبی درمان سرطان نیز کمک کند و گسترش سرطان خون بدخیم و سلول های تومور مغزی را محدود کند.

در یک مطالعه بر روی افرادی که برای تومورهای مغزی تحت درمان قرار داشتند، مصرف روزانه 4500 میلی گرم عصاره کندر به کاهش تجمع مایع در مغز کمک کرد و در عین حال دوز داروی منظم شرکت کنندگان را نیز کاهش داد.

خواص کندر برای اعصاب

کندر دارای توانایی های ضد اضطراب و کاهش افسردگی است، اما برخلاف داروهای تجویزی دیگر، عوارض جانبی منفی ندارد و باعث خواب آلودگی ناخواسته نمی شود. استنشاق روغن کندر نشان داده شده است که ضربان قلب و فشار خون بالا را کاهش می دهد.

مطالعات نشان می دهد که ترکیبات موجود در کندر و بخور دادن آن، کانال های یونی در مغز را برای کمک به کاهش اضطراب یا افسردگی فعال می کند.

خواص کندر برای قند خون

برخی از مطالعات گزارش می دهند که کندر ممکن است به کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت کمک کند. برای کاهش قند خون می توانید روزانه به اندازه یک نخود از صمغ کندر استفاده کنید.

خواص کندر برای قلب

خواص کندر برای قلب

کندر دارای اثرات ضد التهابی است که ممکن است به کاهش التهاب در بیماری قلبی کمک کند. برخی از تحقیقات اثرات محافظتی کندر برای قلب را تایید کرده اند.

خواص کندر برای حافظه

کندر می تواند برای بهبود حافظه و عملکردهای یادگیری نیز مفید باشد. حتی برخی از مطالعات نشان می دهد که استفاده از کندر در دوران بارداری ممکن است هوش جنین را افزایش دهد. مصرف کندر در بارداری را بهتر است از سه ماهه دوم شروع کنید.

خواص کندر برای دستگاه گوارش

کندر به بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند. ازجمله خواص کندر برای معده می توان به کاهش درد معده و تسکین حالت تهوع اشاره کرد.

کندر این کار را با سرعت بخشیدن به ترشح آنزیم های گوارشی، شل شدن عضلات دستگاه گوارش و کمک به بهبود گردش خون که برای سلامت دستگاه گوارش لازم است، انجام می دهد.

خواص کندر برای رحم

خواص کندر برای رحم

کندر باعث گرم شدن رحم می شود که این به تعادل هورمون ها و بهبود باروری کمک می کند. کندر همچنین ممکن است به تنظیم تولید استروژن کمک کند و ممکن است خطر ایجاد تومور یا کیست را در زنان پیش از یائسگی کاهش دهد.

از جمله خواص دود کندر برای رحم می توان به درمان عفونت و فیبروم رحم اشاره کرد. کندر باعث درمان قاعدگی های نامنظم نیز می شود. پس می توان گفت، افزودن کندر به برنامه روزانه می تواند به تنظیم قاعدگی و تاخیر در شروع یائسگی کمک کند.

علاوه بر این، کاهش علائم مرتبط با قاعدگی مانند درد شکم، بی حالی، نوسانات خلقی و سردرد نیز از دیگر خواص کندر در قاعدگی است.

خواص کندر برای سرماخوردگی یا آنفولانزا

زمانی که دچار عفونت تنفسی ناشی از سرماخوردگی یا آنفولانزا می شوید، از روغن معطر کندر برای درمان خود استفاده کنید. کندر می تواند به از بین بردن خلط در ریه ها کمک کند، بنابراین از روزی که علائم سرماخوردگی را مشاهده کردید، شروع به استفاده از آن کنید.

کندر به عنوان یک ضد التهاب در مجاری بینی عمل می کند و تنفس را حتی برای کسانی که آلرژی دارند راحت تر می کند. برای درمان خلط بیش از حد و علائم سرماخوردگی کافیست، چند قطره از روغن کندر را روی پارچه ای بریزید و استنشاق کنید و یا حتی می توانید از پخش کننده اسانس استفاده کنید.

خواص روغن کندر

خواص روغن کندر

خواص روغن کندر برای صورت

اسانس کندر به محافظت از سلول های پوست کمک می کند. از جمله خواص کندر برای صورت می توان به ازبین بردن جای زخم و آکنه اشاره کرد. همچنین ممکن است به بهبود زخم های جراحی نیز کمک کند.

بررسی ها نشان می دهد روغن کندر قرمزی و تحریک پوست را کاهش می دهد و برای از بین رفتن ترک های پوستی و اسکارها نیز مفید است. اسانس کندر یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می توان از آن برای درمان عفونت ها راحت تر از داروهای تجویزی استفاده کرد.

می توانید کندر را به لوسیون ها یا کرم ها اضافه کنید و به صورت موضعی استفاده کنید. حتی می توانید با آن سرم ها و ژل های موثری درست کنید و برای بهبود عیوب پوست استفاده کنید.

خواص روغن کندر برای مو

خواص روغن کندر برای مو

روغن کندر باعث پاکسازی پوست سر، تقویت فولیکول های مو و افزایش گردش خون در پوست سر شود. همه این ها باعث درمان ریزش مو می شوند و به تقویت رشد مو کمک می کنند.

همچنین کندر برای درمان شوره سر نیز می تواند مفید باشد. اسانس کندر را به شامپو یا نرم کننده خود اضافه کنید و از مزایای ویژه آن بهره مند شوید.

خواص روغن کندر برای کاهش چین و چروک پوست

روغن کندر علاوه بر این که برای درمان آکنه مفید است می تواند در کاهش چین و چروک پوست نیز کمک کند. استفاده از روغن کندر به لیفت و سفت شدن پوست کمک می کند تا به طور طبیعی علائم پیری را کاهش دهد.

اسانس کندر می تواند باعث انقباض سلول های پوست شود که نه تنها به رفع افتادگی پوست کمک می کند، بلکه کاتالیزوری برای بازسازی سلول های پوست است. این زمانی موثر واقع می شود که به طور منظم از اسانس کندر استفاده شود.

برای از بین بردن چین و چروک پوست با روغن کندر باید روغن حامل یا پایه بدون عطری را انتخاب کنید و روغن کندر را در آن رقیق کنید. این روغن باید برای نوع پوست شما مناسب باشد. روغن دانه کاملیا و روغن هسته انار می تواند انتخاب خوبی باشد.

خواص کندر برای کاهش چین و چروک

همچنین می توانید آن را با روغن های دیگر مانند هلی کریزوم ترکیب کنید تا به ترمیم آسیب های ناشی از نور خورشید کمک کنید. روغن های مرکبات مانند روغن ماندارین نیز عملکرد پوست را تقویت کرده و عطر شگفت انگیزی ایجاد می کند.

برای استفاده، صورت خود را با شوینده تمیز کنید و چند قطره از مخلوط را روی صورت خود بمالید و به آرامی رو به بالا ماساژ دهید. این کار به بهبود گردش خون و ترویج بازسازی سلولی کمک می کند، و این باعث کاهش چین و چروک در طول زمان می شود.

علاوه بر پوست صورت این روغن را می‌توان در هر جایی که پوست شل شده است، مانند شکم، گردن یا زیر چشم استفاده کرد.

نکته مهم این که قبل از استفاده، آنرا کمی روی پوست دست تست کنید تا از حساسیت نداشتن به روغن کندر مطمئن شوید.

خواص کندر از نظر طب سنتی

خواص کندر از نظر طب سنتی

از مهم ترین خواص کندر در طب سنتی، تقویت حافظه است. در صورتی که طبعی گرم و خشک ندارید، می توانید از خواص کندر برای حافظه بهره مند شوید.

از خواص کندر در بارداری این است که ممکن است باعث تقویت هوش جنین شود. بسیاری از مادران در دوران بارداری از خواص کندر برای هوش کودکان خود استفاده می کنند. با این حال باید خاطر نشان کرد که مصرف کندر را از سه ماهه دوم شروع کنید.

نکته بسیار مهم دیگر این است که نباید در مصرف کندر در بارداری زیاده روی کرد زیرا ممکن است باعث پیش فعالی کودک شما شود. طب سنتی نحوه مصرف کندر را اینگونه بیان می کند که به اندازه یک نخود، کندر در دهان خود به مدت ده دقیقه بجویید.

همچنین می توانید از خواص آب کندر نیز بهره مند شوید. به این صورت که کندر را در آب بریزید و بعد از یک شبانه روز آب را صاف کرده و میل کنید.

خواص کندر برای مردان

خواص کندر برای مردان

طب سنتی، کندر را برای مردان بسیار توصیه می کند. تحقیقات نشان داده است که کندر بر کیفیت اسپرم، درمان زود انزالی و بیماری های مرتبط با پروستات تاثیر مثبتی می گذارد. در ادامه هر یک از اینها را بررسی خواهیم کرد.

خواص کندر برای زود انزالی

مصرف کندر برای زود انزالی سرد مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان زود انزالی با کندر می توانید روزی یک نخود کندر را آهسته بجویید.

خواص کندر برای افزایش کیفیت اسپرم

پزشکان طب سنتی مصرف کندر را برای مردانی که در باروری مشکل دارند توصیه می کنند. آنها ادعا می کنند کندر بر تحرک و تراکم اسپرم تاثیرات مثبتی دارد و با مصرف منظم و مداوم کندر می توان به بهبود کیفیت اسپرم کمک کرد.

برای درمان می توانید روغن کندر را به صورت موضعی استفاده کنید.

خواص کندر برای سرطان پروستات

اسید بوسولیک موجود در کندر که قبل تر در رابطه با خواص ضدالتهابی آن صحبت کردیم، ممکن است در درمان سرطان پروستات تاثیر خوبی داشته باشد. البته بهتر از قبل از مصرف کندر حتما با پزشک خود مشورت کنید.

خواص کندر برای سفتی کمر

در طب سنتی کندر تقویت کننده قوای جنسی و باروری است. یکی از روش های مصرف کندر برای سفتی کمر این است که پودر کندر و عسل را مخلوط کرده و میل کنید. یا حتی می توانید از کپسول های کندر نیز استفاده کنید.

خواص کندر آتشی

علاوه بر کندر خوراکی، نوعی دیگر از کندر وجود دارد که کندر غیر خوراکی است و به کندر آتشی و یا دودی معروف است. از خواص کندر غیر خوراکی میتوان به ضدعفونی کردن و خوشبو کردن محیط اشاره کرد.

از مهم ترین خواص عود کندر درمان اضطراب، افسردگی، بیماری های ریوی، سرفه، آسم و سر درد است. استنشاق دود کندر مخاط و چرک بینی را از بین می برد و حتی می تواند از خونریزی بینی نیز جلوگیری کند. همچنین دود کندر می تواند نشاط آور باشد و افکار منفی را از شما دور کند.

خواص کندر در مدیتیشن

خواص کندر در مدیتیشن

یکی دیگر از خواص جادویی کندر غیر خوراکی این است که به تسهیل فعالیت مراقبه کمک می کند. افرادی که مدیتیشن می کنند به دنبال کمک هایی برای عمیق تر کردن حالت مراقبه خود و ارتباط با بخش های ناشناخته خود و قلمرو معنوی هستند.

این کمک ها شامل مکمل هایی هستند که به القای یک حالت آرامش عمیق کمک می کنند. رزین های سنتی مانند کندر به دلیل عطر شدیدشان یکی از این مکمل ها به شمار می روند.

آرام کردن ذهن

اولین چیزی که با شروع مراقبه یاد می گیریم این است که ذهن باید آرام باشد. این چالش برانگیزترین قدم برای بسیاری از ما است. صداها و اضطراب های بی پایان زندگی مدرن باعث می شوند، حالت آرام در ابتدا برای ما بیگانه به نظر برسد.

یافتن راهی که باعث شود این نگرانی ها با ارتباط معنوی ما تداخل نداشته باشد، زمان و تمرین می‌خواهد. یک راه عالی برای کمک به رسیدن به آرامش کامل، استفاده از کندر است.

این رزین معطر، بویی بر خلاف هر چیزی که در زندگی روزمره با آن مواجه می شویم، دارد و این ما را از واقعیت زندگی دور می کند. به همین دلیل است که کاربردهای معنوی کندر برای هزاران سال توسط جوامع مذهبی و معنوی مورد مطالعه قرار گرفته است.

رفع استرس

هر کس در مقطعی از زندگی خود احساس استرس می کند، خواه مربوط به کار، روابط، خانواده یا هر چیز دیگری باشد. خبر خوب این است که اسانس کندر می تواند با آرام کردن اعصاب شما به کاهش تنش عصبی و استرس کمک کند.

اگر به دنبال راهی برای استراحت و تمرکز مجدد هستید، توصیه می کنیم از روغن کندر استفاده کنید تا تجربه مدیتیشن خود را بهبود ببخشید.

دوز مصرفی کندر

دوز مصرفی کندر

دوز بهینه کندر به خوبی شناخته نشده است و ممکن است بسته به شرایط فرد متفاوت باشد. اگر قصد مصرف مکمل کندر را دارید، حتما از یک متخصص در مورد دوز توصیه شده بپرسید. مقادیر ذکر شده در زیر بر اساس دوزهای مورد استفاده در مطالعات علمی است.

بیماری آسم: 200 یا 500 میلی گرم در روز

بیماری سندروم روده تحریک پذیر: 250 میلی گرم در روز

بیماری استئوآرتریت: 170 میلی گرم و دو بار در روز

بیماری کولیت اولسراتیو: 250 میلی گرم در روز

جدای از قرص ها، از صمغ کندر می توان برای سلامت دهان و از پمادهای کندر برای مدیریت آرتریت استفاده کرده است. با این حال، هیچ اطلاعاتی در رابطه با دوز مصرفی این پمادها در دسترس نیست.

موارد احتیاط و منع مصرف کندر

موارد احتیاط و منع مصرف کندر

کندر برای اکثر مردم بی خطر در نظر گرفته می شود و هزاران سال است که بدون عوارض جانبی شدید به عنوان یک درمان استفاده می شود. عوارض جانبی گزارش شده در مطالعات علمی شامل سوء هاضمه، یبوست و حالت تهوع بوده است. در اینجا چند مورد از موارد احتیاط مصرف کندر را شرح می دهیم:

سقط جنین

کندر ممکن است جریان خون را در رحم و لگن تحریک کند و جریان قاعدگی را تسریع کند. برخی از تحقیقات گزارش می دهند که کندر ممکن است در ماه های اول بارداری، خطر سقط جنین را افزایش دهد، بنابراین افراد باردار یا کسانی که سعی در باردار شدن دارند بهتر است در سه ماهه اول از مصرف آن اجتناب کنند.

تداخل دارویی

کندر همچنین ممکن است با برخی داروها، به ویژه رقیق کننده های خون مانند وارفارین و احتمالاً داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن تداخل داشته باشد و ممکن است خطر خونریزی شما را افزایش دهد. اگر هر یک از این داروها را مصرف می کنید، قبل از مصرف کندر با پزشک خود مشورت کنید.

واکنش آلرژیک

بدن به روش های مختلف به مواد شیمیایی مختلف واکنش نشان می دهد. کندر به عنوان یک روغن حاوی مواد شیمیایی زیادی است که می تواند بدن شما را به واکنش منفی وادار کند. یکی از عوارض جانبی احتمالی واکنش آلرژیک است.

علائم واکنش آلرژیک شامل مشکل در تنفس، کهیر و خارش پوست است. اگر بلافاصله پس از تماس با اسانس کندر یک یا چند مورد از این علائم را تجربه کردید، در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید.

حساسیت پوستیخواص کندر برای پوست

مشابه آلرژی ها، افرادی که از اسانس کندر استفاده می کنند ممکن است دچار ناراحتی یا حساسیت پوستی شوند. اگر بعد از مصرف اسانس کندر احساس ناراحتی، درد، خشکی پوست، لکه های قرمز یا خارش پوست کردید، بهتر است به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

سخن پایانی

اسانس کندر یک درمان طبیعی قدرتمند است که می تواند طیف گسترده ای از فواید را هم برای بدن و هم برای ذهن فراهم کند. کندر با خواص زمین گیر و آرام بخش خود می تواند برای کاهش استرس و اضطراب، بهبود مشکلات تنفسی و سلامت پوست مفید باشد.

با این حال سعی کنید قبل از افزودن کندر به رژیم درمانی خود با یک پزشک صحبت کنید. پزشک می تواند اطمینان حاصل کند که کندر با هیچ دارو یا روش درمانی دیگری که استفاده می کنید تداخل نداشته باشد.

سوالات متداول

کندر چه فوایدی دارد؟

خواص ضد التهابی کندر می تواند به کاهش التهاب و درد کمک کند. از خواص جویدن کندر میتوان به تقویت عملکرد سیستم ایمنی و جلوگیری از بیماری ها اشاره کرد. همچنین از پوست محافظت می کند و ممکن است از علائم پیری نیز جلوگیری کند.

کندر با خواص ضد باکتری، ضد عفونی کننده و آنتی اکسیدانی خود، با کمک به بهبود زخم، کاهش التهاب و خنثی کردن اثرات رادیکال های آزاد، از پوست محافظت می کند.

در سال‌های اخیر، محققان اثرات احتمالی کندر را بر روی برخی سرطان‌ها بررسی کرده اند. روغن کندر می تواند به درمان سرطان های تخمدان، سینه، پروستات و پوست کمک کند. توجه داشته باشید که مطالعات به طور کلی در شرایط آزمایشگاهی یا بر روی سلول ها در آزمایشگاه انجام می شود و هیچ مطالعه ای بر روی افراد مبتلا به سرطان انجام نشده است.

بله، اگر به دنبال راه طبیعی برای کاهش استرس یا اضطراب هستید، مقداری اسانس کندر به شما کمک می کند عمیق تر و آهسته تر نفس بکشید. این به طور خودکار شما را آرام می کند و ماهیچه های شما را شل می کند. کندر آرام بخش است و کمک می کند تا ذهن شما را در حالت آرامش قرار دهد.

حیدری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید