مجله سلامتی من

آخرین مطالب

آشپری

مشاهده همه
7 ماه پیش

راهنمای انتخاب سینک مناسب بر اساس جنس آن

سینک ظرفشویی یک بخش ضروری در هر آشپزخانه ای محسوب می شود که آشپزخانه بدون حضور آن غیر قابل تصور است. سینک یک واژه انگلیسی است و معنای فروکش کردن را می دهد. استفاده از سینک از سال ۱۹۹۰ میلادی آغاز شده است..در گذشته سینک ها از جنس فلز، قلع یا روی بوده اند. بعد از آن سینک های چدنی با روکش لعاب تولید شدند. از سال ۱۹۵۰ میلادی به بعد نیز سینک های استیل ساخته و مورد استفاده قرار گرفتند. سینک ها دارای جنس های متفاوتی هستند. ما در ادامه شما را با انواع سینک های ظرفشویی بر اساس جنس آن ها و چگونگی انتخاب سینک مناسب آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

7 ماه پیش

برای تشخیص هندوانه شیرین و قرمز چکار کنیم؟

هندوانه میوه ای جالیزی است. این میوه بزرگ جثه به راحتی می‌تواند حدود چهار هفته بدون خرابی و فساد مهمان خانه های شما باشد. هندوانه سرشار از ویتامین و مواد مغذی است و به شما در داشتن تنی سالم و تنومند کمک می کند. عطش خوردن این میوه آبدار به ویژه در روزهای گرم تابستان عطشی است که با هیچ چیز دیگر فروکش نخواهد شد. البته این عطش به شرطی فروکش می‌کند که هندوانه شما شیرین، آبدار و با گوشتی قرمز باشد. در غیر این صورت تنها حسرت خرید میوه ای نارس بر دل شما می گذارد. مهارت تشخیص هندوانه شیرین و قرمز به راحتی با آموزش چند ترفند برای تشخیص هندوانه شیرین امکان پذیر است. ما در این مطلب بهترین راه های تشخیص هندوانه قرمز را قرار داده ایم. امیدواریم که این نکات بتواند شمارا در چشیدن طعم شیرین و دلچسب از این میوه سربسته یاری کند.

7 ماه پیش

مزایای درمانی دمنوش برگ زیتون که از آن بی خبرید!

زیتون درختچه ای با برگ های سبز دائمی می باشد. میوه و برگ این درخت، بخش های قابل استفاده می باشند. از این گیاه در طب سنتی برای کاهش فشار خون، پایین آوردن تب، افزایش انرژی بدن، برطرف کردن عفونت های مجاری ادراری، رفع سردرد، تامین آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن و غیره استفاده می شود. اما مزایای سلامتی زیتون به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه برگ‌های آن نیز سرشار از مواد مغذی می‌باشد. به همین جهت ما موضوع این مقاله از مجموعه مقالات وبسایت سلامتی من را به بررسی مزایای درمانی و خواص دمنوش برگ زیتون اختصاص داده ایم. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات در خصوص این موضوع مفید و کاربردی هستید، بهتر است مقاله جذاب حاضر را به دقت تا انتها مطالعه کنید.

7 ماه پیش

آموزش نحوه خرید و طرز پوست کندن نارگیل قهوه ای

نارگیل Coconut با نام علمی Cocos nucifera شناخته می شود. این خوراکی پرخاصیت نزدیک به سه هزار سال قبل در نواحی جنوبی آسیا رشد می کرد. البته اینک این درخت در همه نواحی استوایی کشت می‌شود. این درخت به صورت قائم رشد می کند و ارتفاع آن به حدود ۳۰ متر نیز می‌رسد. این گیاه دارای برگ های درازی است، که طول آن ها حدود ۵ متر است. میوه نارگیل در اندازه های مختلف و به شکل کروی می باشد، که بخش های بیرونی آن محکم و ضخیم و دارای الیاف می باشد. در پوست بیرونی نارگیل سه سوراخ مشاهده می‌شود، که به آنها چشم های نارگیل می گویند. ما در ادامه مقاله به چگونگی انتخاب و طرز پوست کندن نارگیل اشاره کرده‌ایم.