صفحه اصلی > ورزش و تناسب اندام و لاغری : تاثیر رقص و ورزش زومبا برای لاغری شکم و پهلو

تاثیر رقص و ورزش زومبا برای لاغری شکم و پهلو

زومبا برای لاغری

فهرست مطالب

همه ما می‌دانیم که ورزش به اندازه رژیم های لاغری برای کاهش وزن و تناسب اندام اهمیت دارد. زومبا یکی از ورزش های پرطرفدار است. فواید زومبا برای لاغری باعث شده تا انتخاب اول بسیاری از افراد باشد.

در این مقاله سعی کرده ایم تا اطلاعات جامعی درباره ورزش زومبا و همچنین تاثیرات زومبا برای لاغری ارائه کنیم.

ورزش زومبا چیست؟

ورزش زومبا چیست؟

ورزش زومبا ترکیبی از حرکات مختلف و منحصر به فرد با موسیقی است. زومبا انرژی بالایی داشته و بسیار سرگرم کننده است. اصل و اساس زومبا این جمله است: یک تمرین ورزشی باید سرگرم کننده، ساده و آسان برای انجام دادن باشد.

ورزش زومبا نوعی ورزش هوازی است که باعث ایجاد احساس شادی و نیز آرامش ذهنی می‌شود. تمرین های این ورزش، حرکات مربوط به تناسب اندام هستند که ریتم تند و گاهی آهسته دارند. زومبا علاوه بر تناسب اندام فواید دیگری نیز دارد که در ادامه مطلب بیشتر به آن ها می‌پردازیم.

فواید ورزش زومبا

زومبا شامل حرکاتی است که ازرقص های آمریکای لاتین الهام گرفته شده و همراه با موسیقی اجرا می‌شود. این ورزش فوایدی برای سلامتی و نتناسب اندام دارد که مهم ترین آن ها را نام می‌بریم.

تقویت عضلات

زومبا ترکیبی از حرکات ایروبیک را هم دارد که در زمان تمرین کل عضلات بدن را درگیر می‌کند. این کار روی عضله سازی و تقویت اندام ها تاثیر زیادی دارد.

چربی سوزی و کاهش کالری

یکی دیگر از فواید ورزش زومبا چربی سوزی است. این تمرینات هوازی برای رسیدن به تناسب اندام بسیار موثر هستند. مطالعه کوچکی در سال ۲۰۱۲ نشان داد که در یک جلسه ۳۹ دقیقه ای زومبا، در هر دقیقه به طور متوسط ۵/۹ کالری سوزانده شده است.

در مجموع کلاس این میزان به ۳۶۹ کالری رسیده است. متخصصان ورزشی توصیه می‌کنند تا در هر تمرین زومبا ۳۰۰ کالری بسوزانید تا به حفظ وزن سالم و لاغری کمک کند.

استقامت بدن

 افزایش استقامت بدن هم یکی از فواید ورزش زومبا است. از آنجایی که حرکات زومبا با ریتم نسبتا سریع موسیقی انجام می‌شود، میزان استقامت بدن را بعد از چند بار تمرین افزایش می‌دهد.

تقویت قلب و عروق

 در یکی ازتحقیقات مختصری که روی ورزش زومبا انجام شد به این نتیجه رسیدند که بعد از ۱۲ هفته انجام زومبا، میزان ضربان قلب تنظیم شده و سطح فشارخون سیستولیک کاهش پیدا کرده است. پس می‌توان گفت زومبا در بهبود و تقویت سیستم قلب و عروق و نیز گردش خون تاثیر دارد.

تنظیم فشار خون

 سال ۲۰۱۶ روی گروهی از زنان دارای اضافه وزن تحقیقی انجام شد. پس از ۱۲ هفته انجام تمرین های تناسب اندام زومبا، این گروه شرکت کننده شاهد کاهش فشار خون و بهبود شرایط وزنی خود بودند.

یکی از مزایای زومبا این است که برای هر سطح از تناسب اندام مناسب است. هر شخص با هر شرایط وزنی قادر به انجام این ورزش با سطح و شدت مختص به خود است.

زومبا یک ورزش گروهی است. ورزش های گروهی مزایایی دارند که از مهم ترین آن ها قرار گرفتن در یک محیط اجتماعی است. افزایش مسئولیت پذیری و همچنین سرگرم کننده بودن و نشاط آور بودن نیز از دیگر فواید ورزش های گروهی است.

ورزش زومبا برای لاغری

ورزش زومبا نوعی ورزش هوازی است. در ورزش های هوازی مقدار اکسیژن بیشتری به اندام های بدن می‌رسد که کمک می‌کند تا چربی های اضافه بدن سوزانده شوند.

می‌توانید از ورزش زومبا برای لاغری استفاده کنید. زومبا علاوه بر اینکه سرگرم کننده است راه خوبی برای انجام فعالیت بدنی و کالری سوزی روزانه است.

لاغری و کاهش وزن زمانی امکان پذیر است که در بدن کمبود کالری وجود داشته باشد. به این معنی که کالری سوزانده شده بیشتر از کالری دریافتی باشد. این کسری کالری را می‌توان با کاهش کالری دریافتی یا ورزش و یا ترکیبی از هر دو ایجاد کرد.

در نتیجه انجام ورزش زومبا دو یا سه بار در هفته و در کنار آن داشتن یک رژیم غذایی متعادل باعث می‌شود تا به لاغری برسید. استفاده از رقص زومبا برای لاغری یکی از راه های ساده و کم هزینه است که به شما در رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند.

برای لاغری زومبا بهتر است یا ایروبیک؟

برای لاغری زومبا بهتر است یا ایروبیک؟

زومبا و ایروبیک هر دو ورزش های هوازی بوده و برای لاغری مناسب هستند. انتخاب این که برای لاغری زومبا بهتر است یا ایروبیک، به خود شخص بستگی دارد.زومبا بیشتر مناسب کسانی است که عاشق حرکت هستند. ایروبیک هم شامل حرکاتی مثل دویدن و پریدن است که طرفداران خود را دارد.

با انجام هر کدام از این ورزش ها می‌توانید ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در ساعت بسوزانید. پس ورزشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می‌برید.

بخوانید : ورزش ایروبیک برای لاغری سریع + معرفی حرکات موثر در کاهش وزن

ورزش زومبا برای لاغری شکم و پهلو

ورزش زومبا برای لاغری شکم و پهلو

لاغری شکم و پهلو تاثیر زیادی روی تناسب اندام دارد. از طرفی چربی سوزی این نواحی کمی سخت و زمان بر است. ورزش زومبا برای لاغری شکم و پهلو مفید است. تمرینات زومبا همه قسمت های بدن را درگیر کرده و باعث کاهش وزن کلی می‌شوند.

افرادی که به طور منظم و روزانه زومبا را انجام می‌دهند شاهد کاهش چربی ها در کل بدن و ‌به ویژه شکم و پهلو خواهند بود.  البته در صورتی که ورزش ها را با شدت بالاتر انجام داده و یک رژیم غذایی کم کالری را نیز رعایت کنند.

ورزش زومبا برای چه افرادی مناسب است؟

در پاسخ به این سوال که ورزش زومبا برای چه افرادی مناسب است، می‌توان گفت که برای همه افراد مناسب است. در واقع همه کسانی که قصد انجام ورزش برای حفظ سلامتی و یا لاغری دارند، می‌توانند زومبا را انجام دهند.

زومبا به ویژه برای مبتدیانی که به تازگی ورزش را شروع کرده اند، مفید است. تمرینات زومبا از نظر شدت و سختی، سطوح مختلفی دارند و افراد بر اساس وضعیت تناسب اندام خود می‌توانند آن ها را انجام دهند.

 این نکته را فراموش نکنید که قبل از آغاز هر نوع فعالیت بدنی با متخصص مشورت کنید تا وضعیت سلامتی شما را بررسی کند.

آیا زومبا برای افراد لاغر مناسب است؟

تاثیر زومبا فقط لاغری و کاهش وزن نیست. همان طور که گفتیم زومبا یک ورزش هوازی است. یکی از فواید ورزش های هوازی کمک به عضله سازی است.  پس می‌توان گفت ورزش زومبا برای افراد لاغر هم مناسب است و کمک می‌کند تا عضلات ورزیده تری داشته باشند.

زومبا در خانه برای لاغری

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که ورزش در خانه را ترجیح می‌دهید و همیشه در خانه به فعالیت های بدنی می‌پردازید. باید بدانید که انجام زومبا در خانه برای لاغری امکان پذیر است.

برای این کار می‌توانید از ویدیوهای زومبا استفاده کنید. به یاد داشته باشید قبل از شروع هر تمرین ورزشی باید بدن خود را با چند نرمش ساده گرم کنید. انتخاب نوع تمرین زومبا به خودتان بستگی دارد. هیجان و جذابیت این ورزش باعث می‌شود آن را تا انتهای ویدیو ادامه دهید.

شاید در ابتدا نتوانید به خوبی با ویدیوها هماهنگ شوید اما با چند بار تمرین به مهارت کافی دست پیدا می‌کنید. پس از پایان تمرینات برای جلوگیری از گرفتگی عضلات باید بدن خود را سرد کنید.

زومبا در خانه برای لاغری بانوان

زومبا در خانه برای لاغری بانوان

بخش بزرگی از طرفداران ورزش زومبا را بانوان تشکیل می‌دهند. در دنیای امروز اهمیت لاغری و تناسب اندام برای خانم ها بیشتر شده و باعث روی آوردن آن ها به انواع ورزش ها شده است. ویژگی های زومبا باعث شده تا استفاده از زومبا در خانه برای لاغری بانوان بسیار رایج شود.

بعضی از تمرینات زومبا به وسایل ورزشی نیاز دارند اما بسیاری از آن ها هم ساده هستند و وسیله ای نیاز ندارند. این نوع تمرینات برای ورزش بانوان در خانه بسیار مناسب هستند. ترکیب ورزش زومبا در خانه و رژیم لاغری، یک روش خانگی و کم هزینه برای رسیدن به تناسب اندام بانوان است.

ورزش زومبا برای لاغری باسن و شکم

از مهم ترین تاثیرات ورزش های هوازی مثل زومبا و ایروبیک، تناسب اندام است. انجام اصولی این ورزش ها به لاغری همه قسمت های بدن کمک می‌کند. ورزش زومبا برای لاغری باسن و شکم هم مفید است.

در واقع نمی‌توان زومبا برای لاغری یک ناحیه خاص انجام داد چرا که این ورزش روی همه قسمت های بدن اثر می‌گذارد. حفظ رژیم غذایی کم کالری هم مکمل زومبا برای لاغری باسن و شکم است و باید رعایت شود.

بهترین زمان برای انجام ورزش زومبا

بهترین زمان برای انجام ورزش زومبا برای لاغری، صبح است. البته به این معنی نیست که به طور مثال ورزش زومبا در بعدازظهر تاثیری ندارد. انجام ورزش زومبا پس از صرف یک صبحانه ساده باعث افزایش انرژی و شادابی در طول روز می‌شود.

مضرات ورزش زومبا

همان طور که به دنبال فواید و تاثیرات مثبت یک ورزش هستید باید از مضرات و خطرات احتمالی آن هم آگاه باشید. دانستن مضرات ورزش زومبا هم کمک می‌کند تا با داشتن اطلاعات کامل به انجام آن بپردازید. زومبا حرکات شدید و انرژی بالایی دارد و باعث می‌شود که خیلی عرق کنید.

فضای ورزش به گونه ای است که ممکن است در انجام آن زیاده روی کنید. در نتیجه باعث فشار بیش از حد به عضلات و خستگی می‌شود. تمرینات زومبا به شکلی است که زمینه برای آسیب دیدگی هم زیاد است.

احتمال کشیدگی عضلات یا شکستگی های مختلف در حین ورزش وجود دارد و باید احتیاط کنید‌. اگر مشکلات تنفسی مثل آسم دارید، ورزش زومبا برای شما مناسب نیست. حرکات شدید زومبا باعث می‌شود تا در تنفس شما مشکل ایجاد شود.

اگر همزمان با ورزش زومبا رژیم غذایی نامناسب داشتید باعث تحلیل رفتن عضلات شما می‌شود. مطمئن باشید که هر روز به میزان کافی پروتئین دریافت می‌کنید.

لاغری با زومبا چقدر طول می‌کشد؟

لاغری با زومبا چقدر طول می‌کشد؟

میزان کاهش وزن و لاغری با زومبا با توجه به شرایط مختلف مثل وزن، سن، جنسیت و قوای جسمانی متفاوت است. اما به طور میانگین حدود ۴ هفته پس از شروع تمرینات می‌توانید تغییراتی را در وزن خود مشاهده کنید.

برای تاثیرگذاری بهتر و سریع تر می‌توانید تمرینات دیگری را هم اضافه کرده و همچنین رژیم غذایی مناسب و مفیدی داشته باشید. همه این موارد در کنار هم به افزایش سرعت کاهش وزن کمک می‌کند.

مدت زمان انجام زومبا برای لاغری

زومبا با داشتن حرکات سریع و موسیقی شاد، سرگرم کننده و جذاب است. این ویژگی ها باعث شده تا بسیاری از افراد هرروز به انجام زومبا بپردازند.

اگر رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش های قدرتی در برنامه شما باشد، ورزش زومبا ۵ روز در هفته به لاغری سریع تر شما کمک زیادی می‌کند. مدت زمان جلسات هم می‌تواند بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت باشد.

سخن پایانی

انجام زومبا برای لاغری، چه در تمرینات خانگی و چه در کلاس های باشگاه مفید است و تاثیرات مثبت زیادی روی سلامتی و وزن مناسب دارد. در دسترس بودن و سادگی زومبا باعث شده تا برای همه افراد مفید و موثر باشد.

با این حال به یاد داشته باشید که بهترین ورزش برای لاغری، ورزشی است که بیشتر از آن لذت می‌برید و با علاقه آن را انجام می‌دهید.

سوالات متداول

آیا واقعا کسی با زومبا وزن کم کرده است؟

بله افراد زیادی با انجام منظم تمرینات زومبا به تناسب اندام رسیده اند. تجربیات این افراد بر اساس نوع تمرینات، سبک زندگی و رژیم غذایی متفاوت است.

زومبا برای کاهش وزن موثر است و انجام روزانه آن به مدت ۳۰ دقیقه نتایج خوبی خواهند داشت. اما میزان کاهش وزن در پایان یک ماه به بدن شما و رژیم غذایی که رعایت کرده اید بستگی دارد.

زومبا ورزشی است که تمام قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در افرادی که به طور منظم ورزش زومبا را انجام می‌دهند، چربی های شکم هم تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

زومبا یک ورزش تناسب اندام است و می‌توان گفت بیشتر قسمت هایی از بدن مثل ران ها، شکم، باسن و پاها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید عضلات این قسمت ها را تقویت کنید می‌توانید حین تمرینات از وزنه استفاده کنید.

حیدری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید