صفحه اصلی > سبک زندگی : 12 نکته برای شروع زندگی در لحظه حال

12 نکته برای شروع زندگی در لحظه حال

فهرست مطالب

راز سلامتی هم برای ذهن و هم برای جسم، سوگواری برای گذشته، نگرانی در مورد آینده یا پیش بینی مشکلات نیست، بلکه زندگی عاقلانه و جدی در لحظه حال است. یکی از بهترین و پیش‌بینی نشده‌ترین پیامدهای ساده‌سازی زندگی‌مان این است که به ما اجازه می‌دهد زندگی خود را در لحظه حال شروع کنیم.

از بین بردن دارایی های غیر ضروری، ما را از بسیاری از احساسات مرتبط با زندگی های گذشته که در ما را گیر کرده بودند رها کرده و پاکسازی آنها به ما این امکان را می دهد که امروز زندگی خود را حول مهمترین ارزش های خود شکل دهیم.

زندگی در لحظه حال به این معنی است که دیگر نگران اتفاقات گذشته نباشید و از آنچه در آینده رخ خواهد داد نترسید. این به معنای لذت بردن از آنچه اکنون اتفاق می افتد و زندگی برای امروز است. انتخاب زندگی در گذشته یا آینده نه تنها لذت امروز را از شما می گیرد، بلکه زندگی واقعی را نیز از شما سلب می کند. تنها لحظه مهم لحظه حال است. با در نظر گرفتن این هدف، فهرست 12 نکته زیر را در مورد چگونگی زندگی در لحظه را در در وب سایت سلامتی من تشریح می کنیم که با رعایت این نکات یکبار برای همیشه تو حال زندگی کنید.

1. اموال غیر ضروری را حذف کنید

یکی از نکات در لحظه زندگی کردن، حذف موارد مرتبط با خاطرات گذشته است. حذف آنها شما را آزاد می کند و به شما امکان می دهد در گذشته زندگی نکنید. هنگامی که گذشته دیگر قدرتی ندارد، می توانید در لحظه زندگی کنید و از از زندگی خود لذت ببرید.

2. لبخند بزنید

لبخند زدن و روش زندگی در لحظه حال

 دومین روش زندگی در لحظه حال این است که هر روز لبخند و شاد باشید بزنید. زندگی پر از امکانات بی پایان است! پس روز خود را با لبخند شروع کنید. شما هر روز صبح بر نگرش خود کنترل دارید، آن را خوش بینانه و پر توقع نگه دارید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که هر روز بدون اینکه متوجه شوید این کار را انجام می دهید.

چگونه شاد بودن شما را سالم تر می کند؟

3. زندگی در لحظه حال; به طور کامل از لحظات امروز قدردانی کنید

 اما سومین نکته و روش زندگی در لحظه و حال این است که تا جایی که می توانید در امروز غوطه ور شوید و مناظر، صداها، بوها، احساسات، پیروزی و اندوه را با تمام وجود درک کنید. اینها در زندگی روزمره ما هستند، اما ما اغلب فراموش می کنیم که آنها را قبول کنیم و واقعاً از آنها قدردانی کنیم.

4. دردهای گذشته را ببخشید

اگر به دلیل آسیب های گذشته نسبت به انسان دیگری کینه دارید، ببخشید و ادامه دهید. این آسیب تقصیر آنها بود، اما اجازه دادن به آن بر خلق و خوی امروز شما تقصیر شماست. رها کنید و به جای آن حضور  و لذت در لحظه را انتخاب کنید.

5- شغل خود را دوست داشته باشید

دوست داشتن شغل خود و روش زندگی در لحظه

اگر فقط در هفته کاری «زنده بمانید» دائماً منتظر باشید تا آخر هفته بعد «به اینجا برسید»، 71 درصد از زندگی خود (5/7 روز) را تلف کرده اید. دو راه حل وجود دارد: پیدا کردن شغل جدیدی که واقعاً از آن لذت می برید، یا چیزی را پیدا کنید که از شغل فعلی خود قدردانی کنید. این شاید یکی از مهمترین نکات و روش های زندگی در لحظه و حال باشد.

6. در مورد آینده رویاپردازی کنید، اما امروز سخت کار کنید

رویای بزرگ داشتن باعث می شود برای آینده هدف داشته باشید و برنامه ریزی کنید. اما کار سخت امروز همیشه اولین قدم برای تحقق رویاهای فردا است. اجازه ندهید رویای فردا جایگزین زندگی در لحظه شود. رویاپردازی در مورد آینده تنها زمانی مفید است که با اقدامات امروز ترکیب شود.

7. روی دستاوردهای گذشته تمرکز نکنید

شاید یکی از ساده ترین و مفیدترین نکات و روش های زندگی در گذشته و حال این باشد که روی دستاوردهای گذشته تمرکز نکنید. اگر هنوز در مورد کاری که دیروز انجام دادید صحبت می کنید، امروز کار زیادی انجام نداده اید. هنوز زمان زیادی برای ایجاد موفقیت های گذشته و ایجاد خاطرات و دستاوردهای بیشتر برای آینده شما وجود دارد. در آینده، خاطرات امروز را گرامی خواهید داشت.

8. دست از نگرانی بردارید

نگران نشدن و روش زندگی در لحظه

اگر بیش از حد نگران فردا باشید، نمی توانید امروز را به طور کامل قدر بدانید. متوجه باشید که فردا اتفاق می افتد، چه نگران آن باشید چه نباشید و از آنجایی که نگرانی هرگز برای هیچ کس نتیجه ای نداشته است، انرژی ذهنی خود را به جای دیگری هدایت کنید.

9. فراتر از راه حل های قدیمی برای مشکلات فکر کنید

دنیای ما به قدری سریع در حال تغییر است که بیشتر راه حل های دیروز دیگر جواب درست امروز نیستند. در ذهنیت «اما ما همیشه اینطور عمل کرده‌ایم» محبوس نشوید. راه حل های دیروز راه حل های امروز نیستند و قطعا راه حل های فردا نیستند.

10. اعتیاد و وابستگی را شکست دهید

اعتیاد در زندگی شما را گروگان نگه می دارد. آنها شما را از داشتن یک زندگی کاملا آزاد باز می دارند و تمرکز شما را از همان لحظه حذف می کنند.  کمکی پیدا کند و مراحل را انجام دهید و تأثیر وابستگی ها را بر زندگی خود حذف کنید. به خود اجازه دهید در لحظه بدون اعتیاد زندگی کنید.

11. به چیزهای کوچک توجه کنید

به دنیای اطراف خود توجه کنید و برای چیزهای کوچک سپاسگزار باشید. زندگی لحظه ای و توجه به چیزهای کوچک به شما کمک می کند تا تجربیات مثبت بیشتری را پرورش دهید.

شریل رینفیلد، هنرمند و نویسنده، توصیه می کند به چیزهای کوچکی که شما را خوشحال می کند توجه کنید، مانند خوردن بستنی، باد کردن حباب ها یا گوش دادن به موسیقی، زیرا این چیزها می توانند تفاوت زیادی در احساس شما ایجاد کنند.

12. اعمال محبت آمیز تصادفی انجام دهید

انجام اعمال محبت آمیزو روش زندگی در لحظه

اخرین نکته و روش زندگی در لحظه این است که اعمال محبت آمیزی تصادفی انجام دهید. اعمال محبت آمیز تصادفی، آن اعمال فداکارانه ای است که به شما کمک می کند تا لحظه ای زندگی کنید و دیگران را بخندانید. همچنین باعث می شود شما لبخند بزنید. اعمال محبت آمیز تصادفی فقط همین چیزهای ساده و تصادفی هستند.

آنها خود به خود انجام می شوند یعنی در لحظه و یک افزودنی عالی به زندگی روزمره شما هستند. به عنوان مثال اگر شخصی را در حال راه رفتن زیر باران دیدید، چتر خود را به او پیشنهاد دهید. برای کمک به تصادفی با اورژانس تماس بگیرید.

بانوی سالخورده ای که با مواد غذایی خود دست و پنجه نرم می کند را همراهی کنید. در واقع یکی از ساده ترین درس ها برای اینکه چگونه در لحظه زندگی کنیم این است که کاری را برای دیگری انجام دهیم بدون اینکه انتظاری در عوض داشته باشیم.

این نه تنها به شما کمک می کند در لحظه زندگی کنید، بلکه آن لحظه را برای شما و شخص دیگری به بهترین لحظه تبدیل می کند.

کارشناسان ما در بخش تبادل نظر سایت “سلامتی من” درباره زندگی در لحظه حال بحث و توضیحات مفصلی ارائه کرده اند، شما نیز می توانید سوالات خودتان را مطرح کنید و شروع کننده بحث جدید باشید.

نتیجه گیری :

یادگیری روش زندگی در لحظه حال یک عنصر ضروری در زندگی است. اگر هر لحظه بتوانید فقط همان لحظه را زندگی کنید، شما معنای واقعی زندگی را درک کرده اید.

منابع :

منبع1 | منبع2

ندا عباسی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید