صفحه اصلی > آشپزی : 3 روش کاربردی خرید ماهی تازه چیست؟

3 روش کاربردی خرید ماهی تازه چیست؟

فهرست مطالب

چکیده :

تغذیه سالم شرط اساسی برای داشتن بدنی سالم و ورزیده است. گوشت ماهی از جمله گوشت های بسیار پرخاصیت و پرفایده برای بدن شما است. امروزه محققان توصیه می‌کنند که دست کم یک بار در هفته این غذای لذیذ را طبخ و میل کنید. برای پخت این غذا بهتر است از نوع تازه و مرغوب آن استفاده کنید. ما در این مطلب بهترین نکات خرید ماهی تازه را به شما آموزش می دهیم.

نکات خرید ماهی

اگر شما هم به دنبال خرید یک ماهی تازه هستید داشتن یک راهنمای خرید ماهی می تواند به شما کمک کند. ما به شما توصیه می کنیم که در هنگام خریداری این آبزی لذیذ و پرخاصیت به چشم، آبشش، بو، فلس و گوش ماهی توجه کنید.

نکات ماهی

چشمان ماهی

هنگام خرید ماهی بهتر است با ماهی چشم در چشم شوید. یکی از نشانه های ماهی مرغوب داشتن چشمانی سفید، براق، روشن، درخشان، برجسته و شفاف است. بنابراین اگر چشمان ماهی مات، کدر، تیره، خاکستری، فرو رفته و گود رفته باشد نشان از کهنه بودن این ماده غذایی با ارزش است.

چشمان ماهی

بوهای ماهی

توجه به بوهایی که از ماهی به مشامتان می رسد یکی از دستورالعمل های خرید ماهی خوب محسوب می شود. ماهی تازه بوی خاص، آزاردهنده، تند و نامطبوعی ندارد. بوی ماهی تازه برای شما تداعی گر دریا و اقیانوس خواهد بود. این در حالی که ماهی کهنه به علت تولید آمونیاک بوی تند، نامطبوع یا خیارمانند می دهد.

آبشش ماهی

رنگ آبشش می تواند به شما در تشخیص ماهی تازه صید شده به شما کمک کند. رنگ آبشش ماهی تازه صورتی یا قرمز روشن است. آبشش این ماهی خیس و مرطوب است اما لزج مانند نیست. ماهی مانده یا فاسد شده دارای آبششی به رنگ خاکستری، قهوه ای، زرد، آجری یا بی رنگ است. همچنین آبشش آن خشک و لزج است.

آبشش ماهی

نتیجه گیری :

پزشکان همواره مصرف گوشت ماهی را به عنوان مرغوبت ترین گوشت توصیه می کنند. این گوشت سفید به ویژه به افرادی که از بیماری فشارخون رنج می برند به عنوان یک ماده غذایی بی عارضه و مفید پیشنهاد می شود. لذا برای بسیاری از افراد خرید ماهی تازه و مرغوب بسیار حایزاهمیت است. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید ما در این مقاله عوامل موثر بر کیفیت گوشت ماهی را توضیح داده ایم. این نکات را هنگام خریداری ماهی مورد توجه قرار دهید و پس از پخت آن از طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید.

منابع :

منبع1 | منبع2 | منبع3 | منبع4 | منبع5 | منبع6 | منبع7 | منبع8

فاطمه شمشیرگر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید