صفحه اصلی > ورزش و تناسب اندام : 5 اشتباهی که مانع از بین رفتن چربی شکم شما می شود

5 اشتباهی که مانع از بین رفتن چربی شکم شما می شود

فهرست مطالب

چکیده :

گاهی لازم است به جای انجام کارهای خوب، بیشتر از چیزهای بد دوری کنیم، به همین دلیل مهم است که از این 5 اشتباه ( در زیر به آن ها پرداخته ایم) و مانع از بین رفتن چربی شکم شما می شود جلوگیری کنید. این 5 اشتباه نسبتا رایج هستند و بسیاری از مردم نمی دانند که نباید این کارها را انجام دهند، ما در این مقاله به این موارد پرداخته ایم.

1. فقط کالری شماری کنید

بسیاری از مردم بدون اینکه در نظر بگیرند کالری های دریافتی آن ها از چه غذایی می آید، فقط بر روی مقدار کالری که می خورند تمرکز می کنند . رایج‌ ترین چیزی که در شمارش کالری‌ ها رعایت نمی‌ شود، سطح انسولین شماست. انسولین هورمونی است که از کاهش چربی جلوگیری می کند و ذخیره چربی را تشویق می کند. به طور معمول کربوهیدرات ها بیشترین تاثیر را بر سطح انسولین شما خواهند داشت، پروتئین تاثیر متوسطی خواهد داشت و در نهایت چربی کمترین تاثیر را خواهد داشت. به همین دلیل است که مصرف کل پروتئین، کربوهیدرات و چربی ها در یک دسته به عنوان کالری ایده خوبی نیست، زیرا می تواند تأثیر منفی بر توانایی شما برای از بین بردن چربی شکم داشته باشد. بدن شما احتمالاً به همه منابع کالری، یکسان پاسخ نمی دهد. یعنی برخی از افراد قادر به خوردن مقدار زیادی کربوهیدرات هستند و بدن آن ها در سوزاندن آن کربوهیدرات ها بسیار خوب عمل می کند. از سوی دیگر، افرادی هستند که در برخورد با کربوهیدرات ها بسیار بد هستند. کاهش مصرف کربوهیدرات یکی از بهترین راه‌ ها برای کاهش سطح انسولین است، اما به خاطر داشته باشید که مصرف زیاد پروتئین نیز می‌ تواند سطح انسولین را بسیار بالا ببرد. یکی از کارهایی که می تواند سطح انسولین را کاهش دهد، روزه گرفتن است، اگر قبلاً هرگز روزه نگرفته‌ اید، می‌ توانید با 16 ساعت ناشتایی و سپس 8 ساعت غذا خوردن شروع کنید. هنگامی که بدن شما سازگار شد، می توانید 20 ساعت ناشتا و سپس یک دوره 4 ساعته تغذیه را امتحان کنید.

شمارش کالری

2. عدم رفع گرسنگی و هوس

اشتباه بعدی این است که برای رفع گرسنگی و هوس خود کاری انجام ندهید. یک دستورالعمل خوردن کمتر و حرکت بیشتر است. دو کار ساده وجود دارد که می توانید فوراً برای کاهش هوس و اشتها انجام دهید، شماره یک: افزایش مصرف فیبر با خوردن سبزیجات بیشتر است. فیبر و آب موجود در سبزیجات به پر کردن شکم شما کمک می کند، این میزان سیگنال های گرسنگی را کاهش می دهد. فیبر همچنین می تواند به طور بالقوه در کاهش میزان کالری جذب شده از سایر غذاها کمک کند. شماره دو: افزایش میزان پروتئینی است که می خورید، این مورد همچنین می تواند به میزان قابل توجهی گرسنگی و هوس شما را کاهش دهد. فراموش نکنید، پروتئین بیش از حد نیز خوب نیست، و مقدار مناسب می تواند به شما کمک کند بدون عواقب منفی احساس سیری کنید.

3. تمرکز تنها روی تمرینات شکم

تعداد زیادی از مردم بر این باورند که شما می توانید چربی سوزی را روی نواحی خاصی متمرکز کنید، متاسفانه اینطور نیست. با این حال، در نتیجه این اعتقاد، برخی افراد فکر می‌ کنند که مثلاً با انجام کرانچ، چربی شکم خود را هدف قرار می‌ دهد، این امر منجر به این می شود که تعداد زیادی از افراد در باشگاه تلاش کنند تا با کمک حرکت با یک دستگاه AB به دستگاه بعدی، چربی شکم خود را از بین ببرند، اما کمکی که این ماشین ها به شما می کنند، ساخت عضلات شکم است و این بد نیست، اما در برابر چربی بالای شکم شما تاثیر چندانی نخواهد داشت، بدون سوزاندن آن لایه چربی، بهبودی را در شکم خود مشاهده نخواهید کرد. هدف قرار دادن چربی سوزی غیرممکن است، زیرا چربی به تدریج از بدن خارج می شود و متأسفانه ما نمی توانیم انتخاب کنیم که از کجا چربی از دست بدهیم. کاهش زود هنگام چربی در مناطقی اتفاق می افتد که انتظارش را ندارید، نواحی مانند دست ها، پاها و صورت شما، سپس به مرکز بدن شما نزدیک تر می شود تا چربی نواحی مانند معده و باسن را بسوزاند. پس از تلاش های کافی برای کاهش وزن، بدن شما تصمیم می گیرد که ذخایر چربی اطراف میانی بدن شما را از دست بدهد. تمرکز تنها بر روی تمرینات شکم به عنوان اشتباهی است که مانع از دست دادن چربی شکم شما می شود.

تمرینات شکم

4. تمرکز بیش از حد روی کاردیو(ورزش هوازی)

اشتباه بعدی فقط تمرکز روی کاردیو است، این اشتباهی است که مردم در مورد کاهش چربی به طور کلی مرتکب می شوند. این ایده که کاردیو برای کاهش وزن و سوزاندن چربی است در حالی که وزنه ها فقط برای عضله سازی هستند، نظر خوبی است، کاردیو ممکن است کالری بیشتری در دقیقه بسوزاند و عضله سازی بهترین نوع ورزش برای کاهش وزن طولانی مدت است. بدن شما از انرژی تولید شده توسط کالری برای انجام تقریباً هر کاری که انجام می دهد، یعنی تپش قلب، پردازش غذا، حرکت در اطراف و غیره استفاده می کند. هر چه وزن بیشتری در اطراف خود حمل کنید، بدن شما برای انجام تمام این فرآیندها به انرژی بیشتری نیاز دارد و این یکی از دلایلی است که باعث کاهش وزن می شود . اما وقتی شما وزن کم می‌ کنید اما چیزهایی که قبلاً به کاهش وزن کمک می‌ کردند، اکنون برای کاهش کالری کافی نیستند، حالا عضله سازی به شما کمک می کند وزن بدن خود را بدون عواقب منفی چربی اضافی بدن حفظ کنید.

5. پیگیری نکردن

آخرین اشتباه و احتمالا بزرگترین اشتباه، عدم پیگیری است، یعنی عملکرد و رفتار مداوم شما در طول زمان تعیین کننده وضعیت شما خواهد بود. یک روز خوردن ناسالم شما را ناسالم نمی کند، اما برعکس آن نیز می تواند صادق باشد، یعنی اگر عادت های خوب را به طور دائم اجرا کنید، دیر یا زود نتایج آن را خواهید دید.

. پیگیری نکردن

نتیجه گیری :

یکی از مشکلاتی که افراد چاق دارند چربی شکم است، این چربی سرسخت است و برای از بین بردن آن نیاز به صبر و تلاش است. افراد ممکن است در این راه اشتباهاتی را انجام دهند که موجب نتیجه های مطلوب نشود، ما در این مقاله به بررسی 5 خطا در مسیر کاهش چربی شکم، پرداختیم.

منابع :

منبع

بهناز اشرفی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید