صفحه اصلی > رژیم های غذایی و پیش از بارداری : نقش رژیم غذایی برای پسر دار شدن | برای پسرزایی چی بخوریم؟

نقش رژیم غذایی برای پسر دار شدن | برای پسرزایی چی بخوریم؟

نقش رژیم غذایی در پسر دار شدن

فهرست مطالب

بسیاری از زوج ها به این فکر می کنند که آیا می توانند جنسیت کودک خود را قبل از لقاح تعیین کنند. اگر در آرزوی داشتن پسر هستید، ممکن است به دنبال راه هایی برای افزایش شانس پسر دار شدن خود باشید. در این مقاله، ما بر روی این موضوع تمرکز خواهیم کرد که آیا رژیم غذایی برای پسر دار شدن تاثیر دارد و علاوه بر رژیم پسرزایی عوامل دیگری مانند زمان و موقعیت جنسی شما نیز تاثیرگزار است؟

شانس پسر دار شدن چقدره؟

شانس پسر دار شدن چقدره؟

ما اغلب فکر می کنیم چون بچه قرار است دختر یا پسر باشد پس شانس پسردار شدن و دختر دار شدن مساوی و 50/50 است اما این قضیه مقدار ی پیچیده تر است برابر آمار نسبت پسر دار شدن 105 به ازای 100 دختر است بنابراین از نظر آماری 51 درصد نوزادان متولد شده پسر هستند.

چگونه پسر دار شویم

چگونه پسر دار شویم

تعیین جنسیت به این بستگی دارد که کدام اسپرم تخمک را بارور می کند. اگر اسپرم حامل یک کروموزوم Y باشد، نوزاد پسر خواهد بود. اگر اسپرم دارای کروموزوم X باشد، نوزاد دختر خواهد بود.

اسپرم‌های مولد پسر سریع‌تر حرکت می‌کنند، اما زودتر انرژی خود را از دست می‌دهند، و به همین دلیل است که اگر به پسردار شدن امیدوار هستید باید نزدیک به زمان تخمک‌گذاری رابطه جنسی داشته باشید.

اسپرم مولد ماده می تواند روزها در کمین باشد تا تخمک ظاهر شود. آنها آهسته تر حرکت می کنند اما برای مدت طولانی تری انرژی دارند.

به غیر از زمان رابطه جنسی برای همزمانی با تخمک گذاری، آیا کار دیگری وجود دارد که بتوانید برای افزایش شانس پسردار شدن انجام دهید؟

غذاهایی که برای پسر دار شدن باید بخورید

غذاهایی که برای پسر دار شدن باید بخورید

اگر از پسر دار شدن ناامید هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا می توانید با تغییر رژیم غذایی خود قبل از بارداری جنسیت کودک خود را تعیین کنید.

یکی از تئوری هایی که ممکن است شنیده باشید این است که بدن قلیایی احتمال بیشتری برای پسر دار شدن دارد. در نتیجه، برخی از افراد هنگام تلاش برای پسر دار شدن، رژیم غذایی خود را برای خوردن غذاهای قلیایی بیشتر تغییر می دهند.

افراد زیادی وجود دارند که می گویند این برای آنها کارساز بوده است، اما شواهد علمی کمی برای این نظریه وجود دارد. به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید کدام غذاها قلیایی تر هستند.

غذاهای قلیایی برای پسردار شدن

غذاهایی که برای پسر دار شدن باید بخورید

اگر علاقه مند به افزایش مصرف غذاهای قلیایی هستید، باید:

 • مصرف میوه های تازه را افزایش دهید

امتحان کردن این کار ضرری ندارد. افزایش مصرف روزانه میوه ها و سبزیجات تازه، برای سلامتی شما مفید خواهد بود. سعی کنید هر روز ترکیبی از میوه ها و سبزیجات مصرف کنید.

یک راه محبوب برای انجام این کار این است که «رنگین کمانی از میوه ها» را بخورید و مطمئن شوید که هر روز میوه‌ها و سبزیجات تازه را با ترکیبی از رنگ‌ها می‌خورید. سبزی های برگ دار برای سلامتی ضروری هستند، بنابراین ترکیب خوبی از آنها را در مصرف روزانه تان قرار دهید.

 • مصرف غذاهای حاوی پتاسیم بالا را افزایش دهید

غذاهای پر پتاسیم ممکن است شانس شما را برای پسر دار شدن افزایش دهد. پتاسیم یک ماده مغذی ضروری است که نقش مهمی در سلامتی شما دارد. موز، ماهی قزل آلا و آووکادو همگی مواد غذایی حاوی پتاسیم هستند. از دیگر غذاهای حاوی پتاسیم می توان به میوه های خشک، حبوبات، سیب زمینی، کدو حلوایی زمستانی و کلم بروکلی اشاره کرد.

 • مصرف غذاهای قلیایی را افزایش دهید

رژیم غذایی قلیایی برای سلامتی شما مفید هستند. افزایش مقدار این غذاها در رژیم غذایی می تواند سلامت شما را بهبود بخشد. غذاهای قلیایی بالا شامل مرکبات، سبزیجات ریشه دار و آجیل هستند. سبزی‌های برگ‌دار مانند چغندر، اسفناج و کلم پیچ نیز از غذاهای قلیایی عالی هستند. شما باید هر روز یک وعده سبزیجات برگدار بخورید.

 • مصرف لبنیات را کاهش دهید

گفته می شود که اسپرم پسر در یک محیط قلیایی بهتر عمل می کند، اگرچه این از نظر علمی ثابت نشده است. به همین دلیل، برخی از افراد هنگام تلاش برای پسردار شدن، از مصرف غذاهای اسیدی مانند لبنیات اجتناب می کنند.

پشتوانه علمی تاثیر رژیم غذایی برای پسر دار شدن

اثیر رژیم غذایی برای پسر دار شدن

این احتمالا توصیه مادر بزرگ ها یا خانم های مسن برای شما باشد که نوع غذا خوردن شما قبل از بارداری می تواند جنسیت نوزاد شما را تعیین کند.

اگر چه تحقیقات دقیقی در مورد تاثیر تغذیه در پسر دار شدن وجود ندارد اما تحقیقات انجام شده در دانشگاه های اکستر و آکسفورد نشان داد که جنسیت نوزاد با رژیم غذایی مادر مرتبط است. این مطالعه ارتباط بین دریافت کالری بالا در زمان بارداری و پسر دار شدن را نشان داد.

در این مطالعه 740 مادر باردار برای اولین بار که جنسیت نوزادشان را نمی دانستند مورد بررسی قرار گرفت. از آنها در مورد عادات غذایی قبل و در مراحل اولیه بارداری سؤال شد. سپس آنها را بر اساس کالری دریافتی در روز در حدود زمان لقاح به سه گروه تقسیم کردند. زنانی که بیشترین کالری را مصرف می‌کردند، شانس بیشتری برای پسر دار شدن داشتند. به عنوان مثال، 56 درصد از زنان در گروه پر کالری پسر داشتند، در حالی که این میزان در گروه کم کالری 45 درصد بود.

زنانی در گروه پر کالری علاوه بر این که کالری بیشتری مصرف کردند، همچنین طیف وسیع تری از مواد مغذی از جمله پتاسیم، کلسیم و سدیم را مصرف کردند. محققان همچنین دریافتند که بین خوردن غلات صبحانه و پسر دار شدن رابطه قوی وجود دارد.

برای پسردار شدن چه غذاهایی بخورم؟

برای پسردار شدن چه غذاهایی بخورم؟

طبق تحقیقات علمی که در بالا ذکر شد، باید غلات صبحانه بخورید و مطمئن شوید که رژیم غذایی شما سرشار از مواد مغذی سالم مانند پتاسیم و کلسیم است.

 • میوه و سبزیجات تازه

اگر می خواهید پسر دار شوید، باید روی خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل با مقدار زیادی سبزیجات تازه و سبزیجات برگدار تمرکز کنید. رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی به آمادگی بدن برای بارداری کمک می کند. سعی کنید در طول هفته از انواع سبزیجات و میوه ها استفاده کنید.

 • سبزیجات

عادت کنید که سبزیجات برگدار را در وعده عصرانه خود بگنجانید.

 • غلات صبحانه

بر اساس تحقیقات، زنانی که به طور منظم غلات صبحانه می خورند، شانس بیشتری برای به دنیا آوردن نوزاد پسر دارند.

نخوردن صبحانه عادت بدی است که بسیاری از متخصصان بر این باور دارند. خوردن صبحانه یک راه آسان برای افزایش کالری دریافتی است و بر اساس تحقیقات، شانس شما را برای داشتن یک نوزاد پسر افزایش می دهد.

بهترین غذاها برای پسردار شدن

بهترین غذاها برای پسردار شدن

به این لیست از غذاهایی که می‌توانید هنگام تلاش برای پسردار شدن از آن لذت ببرید، نگاهی بیندازید. شما نیازی به خوردن همه چیز در لیست ندارید، اما گنجاندن برخی از این گزینه‌ها به شما کمک می‌کند یک رژیم غذایی سالم متعادل و غنی از غذاهای قلیایی داشته باشید:

 • آووکادو خرد شده

آووکادو یک غذای قلیایی است که با صبحانه طعم فوق العاده ای دارد. مقداری آووکادو را له کنید و مقداری نمک و شاید کمی آهک به آن اضافه کنید. می توانید آن را با سبزیجات تازه به عنوان یک میان وعده یا در کنار یک صبحانه بزرگ سرو کنید.

 • موز

موز یک میان‌وعده ایده‌آل است که می‌توانید در زمانی که می‌خواهید یک پسر بچه دار شوید، به‌دست آورید. می توانید یک موز را خرد کنید تا به کاری تند اضافه کنید یا برش هایی را به کاسه فرنی صبحگاهی خود اضافه کنید.

 • سوپ سبزیجات زمستانی

سبزیجات ریشه دار غذاهای قلیایی هستند و سوپ سبزیجات زمستانی راهی عالی برای لذت بردن از انواع آنهاست. کدو حلوایی زمستانه، سیب زمینی، هویج و سایر سبزیجات ریشه دار در یک کاسه بخارپز سوپ سبزیجات زمستانی طعم خوشمزه ای خواهند داشت. مقداری عدس به آن اضافه کنید و فراموش نکنید که مقداری کلم یا کلم پیچ خرد شده را برای افزایش مصرف سبزیجات برگ دار اضافه کنید.

 • مخلوط سبزیجات

سرخ کردن یک راه آسان دیگر برای گنجاندن سبزیجات مخلوط در رژیم غذایی شما است. مقداری قارچ، فلفل، جوانه لوبیا و سایر سبزیجات را در یک تابه بریزید و با مقداری روغن حرارت دهید. مقداری سس طبیعی و مقداری بادام هندی را اضافه کنید تا طعم خوشمزه ای به این غذا بدهید.

مصرف مکمل برای پسر دار شدن

مصرف مکمل برای پسر دار شدن

مصرف روزانه مکمل ها می تواند به بدن شما کمک کند تا برای پسر دار شدن آماده شوید. به عنوان مثال، روغن گل مغربی کیفیت مخاط دهانه رحم را بهبود می بخشد و رسیدن اسپرم به تخمک را آسان تر می کند. اسپرم پسر با سرعت بیشتری حرکت می کند، بنابراین یک سفر راحت تر به تخمک می تواند به آنها کمک کند سریعتر به آنجا برسند.

برای پسر دار شدن، مصرف مکمل اسید فولیک ضروری است. اسید فولیک در مراحل اولیه بارداری حیاتی است، بنابراین باید از قبل شروع به مصرف آن کنید تا اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی از این ویتامین ضروری مصرف کرده اید.

غذاهایی که یک مرد برای پسر دار شدن باید بخورد

غذاهایی که یک مرد برای پسر دار شدن باید بخورد

همه مواردی که قبل تر اشاره شد مربوط به مواردی بود که خانم ها برای پسر دار شدن باید رعایت می شد اما شریک مرد نیز می تواند بر جنسیت کودک تأثیر بگذارد.

آیا رژیم غذایی پدر نیز در جنسیت نوزاد تاثیرگذار است؟ علم به ما می گوید که یک سبک زندگی سالم تولید اسپرم را بهبود می بخشد، اما آیا می تواند جنسیت کودک شما را تعیین کند؟

اگرچه اطلاعات کمی در مورد تأثیر رژیم غذایی پدر بر جنسیت کودک وجود دارد، اما خوب غذا خوردن هنگام تلاش برای پسر دار شدن ضرری ندارد. مراقبت از خود و تغذیه خوب می تواند برای شما و تولید اسپرم مفید باشد.

در زیر چند غذا معرفی می کنیم که باید هنگام تلاش برای پسر دار شدن به رژیم غذایی خود اضافه کنید:

غذاهای سرشار از روی

مشخص شده است که روی با افزایش حجم مایع منی، باروری مردان را بهبود می بخشد. غذاهای سرشار از روی عبارتند از گوشت گاو، لبنیات، آجیل و غلات کامل.

انواع میوه و سبزیجات تازه

خوردن انواع میوه ها و سبزیجات تازه می تواند تعداد اسپرم را افزایش دهد و کیفیت اسپرم را بهبود بخشد.

آجیل و دانه ها

آجیل و دانه ها می توانند کیفیت اسپرم را بهبود بخشند. آجیل و دانه ها حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند که می تواند به بهبود کیفیت اسپرم کمک کند.

کارهای دیگری که مردان می توانند انجام دهند

همه چیز به غذایی که می خورید نیست. کارهای دیگری نیز وجود دارد که مردان می توانند برای بچه دار شدن انجام دهند:

لباس زیر گشاد بپوشید

گفته می شود که لباس زیر گشادتر شانس شما را برای پسردار شدن افزایش می دهد. این به این دلیل است که لباس زیر تنگ دمای کیسه بیضه را افزایش می دهد و تعداد اسپرم تولید شده را کاهش می دهد.

اسپرم های ماده (اسپرم های کروموزوم X) انعطاف پذیرتر هستند و گفته می شود شانس بیشتری برای زنده ماندن در دماهای بالاتر دارند. اگر به دنبال پسر هستید، لباس زیر گشاد و راحت را انتخاب کنید.

مطمئن شوید که شریک جنسیتان به ارگاسم می رسد

اگر زن به ارگاسم برسد، این می تواند شانس شما را برای پسردار شدن افزایش دهد. برخی ادعا می کنند که یک محلول قلیایی در هنگام ارگاسم زنانه به واژن ترشح می شود. گفته می شود که این محلول قلیایی شانس بقای اسپرم مردانه را افزایش می دهد. بنابراین، برای زمان بندی کامل، او باید قبل از شما به ارگاسم برسد.

سخن پایانی

اگرچه امتحان پیشنهادات بالا به امید افزایش شانس خوش آمد گویی به نوزاد پسر ضرری ندارد، اما باید بدانید که هیچ تضمینی وجود ندارد. مهمترین چیز این است که یک کودک سالم داشته باشید. اما مهم است که به خاطر داشته باشید که نمی توانید به سادگی جنسیت کودک را انتخاب کنید.

مجتبی اجاقلو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید