صفحه اصلی > سبک زندگی : 4 خاصیت مفید ارده شیره

4 خاصیت مفید ارده شیره

فهرست مطالب

چکیده :

فواید بی شمار ارده شیره باعث شده است که توصیه های زیادی به خوردن این ماده مغذی شود. ارده شیره به دلیل طبع گرمی که دارد برای افرادی با طبع سرد و بلغمی بسیار مناسب است. این ماده سالم و مغذی می تواند علاوه بر تامین انرژی بدن، در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نیز کمک کند. در ادامه به برخی از فواید آن می پردازیم.

1. ارده شیره و درمان افسردگی

ارده شیره و درمان افسردگی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که از افسردگی رنج می برید و برای درمان آن از طریق تغذیه و مواد خوراکی می خواهید اقدام کنید؛ ارده شیره گزینه بسیار مناسبی است. ارده یکی از فراورده های کنجدی بوده و دارای طبعی گرم است.

خاصیت اصلی ارده تامین انرژی بدن است. شیره انگور نیز سرشار از ویتامین های A، B و C  است. با توجه به اینکه کمبود فسفر، کلسیم و آهن در بدن باعث ضعف، بی حالی و در نتیجه افسردگی می شود؛ مصرف این دو ماده مفید و مغذی می تواند از بروز افسردگی جلوگیری کرده و نشاط و طراوت را به ارمغان آورد.

2-با ارده شیره از قلب خود مراقبت کنید

ارده شیره و سلامت قلب

چربی مفید و سالم در ارده شیره به دلیل کنجدی که در ارده وجود دارد برای سلامت قلب بسیار مفید است. بیشتر چربی های موجود در ارده کنجدی از نوع چربی های اشباع شده هستند و برای سلامت قلب مفید هستند. ارده شیره با استفاده از آمینو اسیدهای ضروری و پروتئین زیاد در حفظ تامین سلامت قلب نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

3-خون سازی با ارده شیره و 4 شیره ترکیبی

خون سازی با ارده شیره و 4 شیره ترکیبی

این ماده مغذی و مفید برای افرادی که دچار کم خونی هستند بسیار مفید است. استفاده از 4 شیره که ترکیبی از شیره خرما،انگور، توت و انجیر است سرشار از ویتامین هایی مثل انواع ویتامین ب و مواد خون سازی مثل آهن است.

این معجون مغذی مفید و خوشمزه با درمان کم خونی و رفع سردرد و سرگیجه مشکلات ناشی از کمبود آهن را در افراد برطرف می کند.

4-ارده شیره و کمک به لاغری

یکی از جذابیت های ارده شیره با وجود مغذی و پر انرژی بودن آن، کمک به کاهش وزن و لاغری است. خوردن ارده و شیره به دلیل ایجاد احساس سیری در فرد و کالری که از شیره انگور بدست می آید باعث شده که فرد در طول روز غذای کمتری مصرف کند و در نتیجه از بروز چاقی جلوگیری می شود.

یکی از دلایلی هم که خوردن ارده شیره را در وعده صبحانه توصیه می کنند به همین علت است. همچنین برخی از کارشناسان تغذیه، خوردن 1 الی2 قاشق غذاخوری ارده خالی را قبل از غذا برای کاهش اشتها توصیه می کنند.

نتیجه گیری :

خواص بی نظیر و مفید ارده شیره با ترکیبات مفید و مغذی که دارد، سبب شده تا توصیه های بسیاری به مصرف این ماده غذایی مفید به خصوص در طب سنتی شود. جلوگیری از بروز بیماری های مثل بیماری کم خونی، بیماری های قلب و عروق، کمک به افسردگی و درمان آن و نیز کاهش وزن، اهمیت و جایگاه این ماده مفید و مغذی را برنامه غذایی و تغذیه بیش از پیش در آشکار می کند.

منابع :

منبع1 | منبع2 | منبع3

ندا عباسی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید