صفحه اصلی > ورزش و تناسب اندام : 5 دلیل که بدمینتون به کاهش وزن شما کمک می کند

5 دلیل که بدمینتون به کاهش وزن شما کمک می کند

فهرست مطالب

چکیده :

همه می خواهند خوش اندام باشند و خوش اندام بمانند اما همه از رفتن به باشگاه لذت نمی برند، من معتقدم بهترین چیز این است که ورزش مورد علاقه خود را پیدا کنید، این بهترین راه برای خوش اندام شدن است زیرا از عرق کردن بیشتر لذت خواهید برد و برایتان کار سختی نخواهد بود. بازی بدمینتون یک راه عالی برای کاهش وزن است و انجام آن چند بار در هفته می تواند به طور چشمگیری پیشرفت کاهش وزن شما را بهبود بخشد، بنابراین بیایید به پنج دلیل که چرا بازی بدمینتون به کاهش وزن شما کمک می کند بپردازیم

1.قلب شما را به پمپاژ می رساند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم بدمینتون یک ورزش شدید با حرکات پویا و چابکی زیاد است. همه این ‌ها قطعاً قلب شما را به تپش می ‌اندازد و دقیقاً همان چیزی است که شما را وارد چیزی می ‌کند که دانشمندان آن را «منطقه سوزاندن چربی» می ‌نامند. منطقه چربی سوزی، ضربان قلب است که در آن بیشترین کالری را به بهترین نحو می سوزانید. می توان آن را با گرفتن حداکثر ضربان قلب شما که 220 است، سن شما و سپس محاسبه 60 تا 70 درصد آن عدد، محاسبه کرد.

اکثر مردم این اشتباه را مرتکب می شوند که افزایش شدت بیشتر باعث سوزاندن کالری بیشتر می شود، اما به نقطه ای می رسد که کارایی آن به اندازه کمی کاهش می یابد، ناگفته نماند که ممکن است افراط و تفریط خطرناک باشد. علاوه بر کاهش وزن، در این روزگار بسیار مهم است که قلب خود را سالم نگه دارید، قلب مانند هر ماهیچه دیگری در بدن است که نیاز به ورزش دارد.

کاهش وزن با بدمینتون

2.کالری سوزی بعد از تمرین

به دلیل شدت بالایی که ورزش می تواند داشته باشد و ضربان قلب شما را پس از یک ساعت بازی با شدت قابل توجهی بالا می برد، از مزایای «پس از سوزش» یا اصطلاح علمی «مصرف بیش از حد اکسیژن پس از ورزش» استفاده می کنید که اساساً به این معنی است. که بعد از اتمام تمرین به کالری سوزی ادامه می دهید.

اطلاعات به دست آمده از مطالعات در مورد این اثر به ما می گوید که این اثر می تواند چندین ساعت پس از بازی ادامه داشته باشد و هر چه سخت تر بازی کنید، قلب شما با شدت بیشتری پمپاژ می کند، پس سوزاندن کالری بیشتر می شود. برای دریافت این اثر، لازم نیست یک ساعت کامل بازی کنید، اگر 30 دقیقه با شدت معقول بازی کنید، همچنان از این مزیت برخوردار خواهید شد، فقط کالری کمتری می سوزانید. تحقیقات بیشتر نشان می ‌دهد که غذا خوردن بعد از ورزش بهتر از خوردن قبل از بازی است، زیرا احتمال کمتری دارد که قبل از بازی شکم شما را ناراحت کند و بدن شما سریع‌ تر به منابع انرژی ذخیره ‌اش روی می ‌آورد، وعده غذایی خود را سالم و سرشار از پروتئین های بدون چربی کنید تا سلول های شما را برای بازسازی سوخت رسانی کند.

کالری سوزی با تمرین

3.دقیقاً مانند تمرینات تناوبی با شدت بالا است

این یک مزیت بزرگ برای بدمینتون است، زیرا به دلیل ماهیت ورزش باید سریع حرکت کنید ، به خصوص اگر در حال بازی تک نفره هستید. اگر بهترین بازیکن ها را تماشا کنید، می توانید ببینید که چگونه حرکت پاها  را انجام می دهند، در واقع یک رالی منفرد از تعداد زیادی حرکات کوچک بسیار تیز و انفجاری تشکیل شده است که به دنبال یک استراحت کوتاه بین رالی ها انجام می شود. دقیقاً این جنبه از ورزش است که آن را برای چربی سوزی خوب می دانند، HIIT (تمرینات تناوبی با شدت بالا) همان جنبه تمرینات کوتاه اما کاملاً درگیر را دنبال می کند که نیاز به تلاش کامل در هر حرکت دارد.

هنگامی که بازی می کنید، مطمئن شوید که تمام تلاش خود را به کار می گیرید، دائماً روی انگشتان پا باشید و در داخل و خارج از شاتل فعال باشید، این به شدت سطح بازی و همچنین پتانسیل چربی سوزی شما را افزایش می دهد. هر چه بهتر شوید، پتانسیل چربی سوزی شما بهتر خواهد شد و تخمین زده می شود که می توانید تقریباً 300 کالری در ساعت بسوزانید. بازی با سرعت بیشتر و افزایش شدت بازی باعث افزایش کالری سوزی می شود. بازیکنان حرفه ای می توانند در هر ساعت بازی تا 500 کالری بسوزانند.

تمرینات تناوبی

4.نوشیدن آب بیشتر

بازی بدمینتون حتی اگر مبتدی باشید باعث تعریق می شود ، این نتیجه حرکت و واکنش کل بدن به بازی است. مطمئناً عرق خوبی خواهید داشت و خیلی سریع تشنه می شوید. نوشیدن آب بیشتر همیشه برای فعالیت بدنی ضروری بوده است و ورود آب بیشتر به بدن به افزایش متابولیسم، پاکسازی بدن از مواد زائد کمک می کند و به شما کمک می کند کمتر احساس گرسنگی کنید. نوشیدن آب بیشتر همچنین به جلوگیری از رفتن بدن شما به حالت احتباس آب کمک می کند که در آن بدن سعی می کند در آب صرفه جویی کند زیرا به اندازه کافی جایگزین نمی شود و این بدان معناست که فقط با نوشیدن آب بیشتر برای جایگزینی آن، چند کیلوگرم از وزن آب خود را کاهش خواهید داد. توصیه می شود قبل از غذا خوردن در طول روز نیز در صورت امکان آب سرد بنوشید زیرا این می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد و بدن شما آب سردتر را سریع تر جذب کند.

نوشیدن آب بیشتر

5.لذت بردن از بازی

لذت بردن از یک فعالیت تعیین می کند که چقدر از آن فعالیت نتیجه می گیرید، مانند تمرینات بدنی، اگر از رفتن به باشگاه لذت نبرید، برای به دست آوردن نتیجه آن ناامید خواهید بود، تحقیقات این را تأیید می کند زیرا افرادی که ورزش های خود را کم و اغلب انجام می دهند و یک روال ثابت با ورزش را انجام می دهند در طولانی مدت با کاهش وزن بهتر از افرادی که سعی در ایجاد تغییرات بزرگ در مدت زمان کوتاه دارند، عمل می کنند. در کتاب “قدرت عادت” چیزی به نام حلقه عادت وجود دارد که در آن نشانه، روال و پاداش وجود دارد. در مورد ما با بدمینتون، نشانه این است که ما می ‌خواهیم وزن کم کنیم، روتین به سمت بدمینتون می ‌رود و پاداش آن لذت بردن، ورزش کردن و دادن تمرین خوب به بدن، معاشرت با افرادی است که با آن ها بازی می‌ کنیم و خیلی چیزها، نکته این است که شما به احتمال زیاد به آن پایبند خواهید بود.

نتیجه گیری :

بازی بدمینتون یک راه عالی برای کاهش وزن است و انجام آن چند بار در هفته می تواند به طور چشمگیری پیشرفت کاهش وزن شما را بهبود بخشد. همه افراد دوست دارند همیشه خوش اندام باشند و خوش اندام بمانند ولی برخی از رفتن به باشگاه لذت نمی برند، یکی از بهترین راه ها برای خوش اندام شدن این است که ورزش مورد علاقه خود را پیدا کنید، زیرا از عرق کردن بیشتر خود لذت خواهید برد.

منابع :

منبع

بهناز اشرفی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید