صفحه اصلی > آشپزی : 3 روش تازه نگه داشتن سبزی خوردن را بشناسید

3 روش تازه نگه داشتن سبزی خوردن را بشناسید

فهرست مطالب

چکیده :

سبزیجات منبع غنی از ویتامین، فیبر و املاح غذایی هستند. مصرف این ماده غذایی پرفایده در درمان یبوست، ورم معده، عفونت های ادراری، پیشگیری از پیری پوست و حفظ تناسب اندام موثر است. لذا امروزه محققان و پزشکان مصرف روزانه سبزیجات برای همه گروه های سنی به شدت توصیه می کنند. شما هم برای داشتن رژیم غذایی سالم بهتر است ارتباط دوستانه خوبی با این خوراکی خوشمزه، اشتهاآور و باارزش برقرار کنید. اما اگر شما هم نگران پلاسیده شدن و گندیده شدن زود هنگام سبزی خوردن هستید بهتر است این مقاله را کامل مطالعه کنید. ما در این مطلب به شما روش های تازه نگه داشتن سبزی خوردن را آموزش می دهیم.

آشنایی با 8 نوع  سبزی خوردن

سبزی خوردن 8 نوع مختلف دارد. از جمله این سبزیجات می‌توان به تره، شاهی، تربچه، ریحان، نعناع، پیازچه، ترخون و جعفری اشاره کرد. به استثنای ترخون و جعفری ۶ سبزی دیگر در سبد غذایی همه خانوارهای ایرانی وجود دارد. اما مصرف ترخون و جعفری در برخی از خانواده‌ها مرسوم و در برخی دیگر غیر مرسوم است. روش های تازه نگه داشتن سبزی خوردن متنوع هستند. برای اینکه با چند راهکار افزایش طول عمر سبزیجات آشنا شوید با ما همراه باشید.

 انواع سبزی خوردن

استفاده از دستمال کاغذی

سبزیجات تازه را خریداری کنید اما از شستن آنها خودداری کنید. برای استفاده از این روش سبزی ها را پاک کرده، سپس برگ های پلاستیک و زرد آن را جدا کرده تا از خرابی دیگر سبزیجات جلوگیری کنید. سبزی های پاک شده را درون ظرف پلاستیکی، نایلون یا پارچه نخی قرار دهید. اما نکته ای که در اینجا حائزاهمیت است این است که زیر سبزی ها را با دستمال کاغذی کاملا بپوشانید، بعد از آن در یخچال نگهداری کنید. استفاده از دستمال کاغذی یا کاغذ منجر به جذب رطوبت اضافی سبزی شده و از لزج مانند شدن و خرابی زودهنگام آن جلوگیری می کند. بنابراین این روش ساده را می توانید به عنوان یک دستورالعمل جلوگیری از پلاستیدگی سبزی به حساب آوردید.

سبزی لای دستمال

دمیدن هوا در کیسه پلاستیکی

در این  روش نیز مانند روش قبل از شستن سبزیجات خودداری کنید. سبزیجات را درون یک کیسه پلاستیکی ریخته و مقداری هوا در آن بدمید. سپس کیسه پلاستیکی حاوی هوا را در یخچال قرار دهید این هوای اضافیه درون نایلون، سبزی شما را به مدت یک هفته سالم نگه می دارد. لذا دمیدن هوا در کیسه پلاستیکی به عنوان یکی از روش های پیشگیری از گندیده شدن سبزی خوردن به خوبی شما را به هدفتان می رساند.

قرار دادن ساقه سبزی در آب

قرار دادن ساقه سبزی در آب یکی دیگر از ترفندهای نگهداری سبزی خام است. برای این کار ابتدا ساقه سبزی را درون ظرف حاوی آب قرار دهید.  بعد از گذاشتن ساقه سبزی درون آب برگ‌های آن را به خوبی با پلاستیک بپوشانید.در این مرحله از یک کش یا نخ برای بستن دور پلاستیک استفاده کنید. حتی می‌تواند لیوان درب دار را نیز جایگزین پلاستیک کنید.

سبزی در آب

نتیجه گیری :

سبزی خوردن نه تنها به سفره غذای شما رنگ، عطر و طعم می بخشد، بلکه آن را مملو از خاصیت می کند. اما اگر شما هم نگران پلاسیده شدن و خرابی سبزیجات هستید و تنها به این دلیل از خرید آن واهمه دارید پیشنهاد می کنیم به نکات گفته شده در این مقاله عمل کنید. سپس با خیالی آسوده از خوردن سبزیجات لذت ببرید.

منابع :

منبع1 | منبع2 | منبع3 | منبع4 | منبع5 | منبع6 

فاطمه شمشیرگر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید