صفحه اصلی > نمونه رژیم و دسته‌بندی نشده : نمونه رژیم غذایی دیابتی | دانلود لیست غذای دیابتی ها pdf

نمونه رژیم غذایی دیابتی | دانلود لیست غذای دیابتی ها pdf

نمونه رژیم غذایی دیابتی

فهرست مطالب

یک نمونه رژیم غذایی دیابتی برای کاهش وزن مربوط به یک آقای 42 ساله با قد 176 و وزن 87 کیلوگرم تنظیم و طراحی شده است. ایشان کارمند بوده و فعالیت روزانه سبک دارند و علاوه بر این مبتلا به دیابت هستند. ایشان درخواست برنامه غذایی رژیم دیابتی برای لاغری را از طریق صفحه رژیم سلامتی من در تاریخ 4 آبان ۱۴۰۲ ثبت کرده اند.

پس از ثبت رژیم توسط این کاربر گرامی کارشناس تیم سلامتی من با ایشان تماس گرفته و اطلاعات دقیق ایشان از جمله سوابق بیماری، سوابق مصرف دارو، حساسیت غذایی، میزان فعالیت بدنی، قد، وزن و یاد آمد غذایی را دریافت و ثبت کرده اند.

در این مرحله کارشناسان تیم سلامتی من با راهنمایی ایشان در مورد ابعاد مختلف رژیم دیابتی و کاهش وزن، نحوه انجام و رعایت رژیم دیابتی ایشان را راهنمایی کردند. و با توجه به اطلاعات شخصی و بیماری و وضعیت فعلی رژیم کاملا شخصی و تخصصی ایشان طراحی شد.

 برنامه رژیم غذایی دیابتی ایشان توسط متخصص تغذیه تیم سلامتی من طی 24 ساعت به صورت کاملا شخصی سازی شده تنظیم و از طریق پیامک و اپلیکیشن سلامتی من به ایشان ارسال و طی تماس تلفنی مجدد، برنامه رژیم دیابتی تنظبم شده آموزش و نحوه رعایت رژیم برای ایشان توضیح داده شد. نمونه رژیم دیابتی برای کاهش وزن ایشان به شرح زیر است.

در ادامه لیست غذایی دیابتی این مراجعه کننده به همراه توضیحات مربوط به رژیم دیابتی ایشان شرح داده خواهد شد همچنین در پایان این مطلب دانلود فایل pdf نمونه رژیم غذایی دیابتی این مراجعه کننده برای آشنایی شما همراهان “وب سایت سلامتی من”  قرار داده شده است.

توجه داشته باشید نمونه رژیم غذایی دیابتی که در این صفحه ارائه شده است تنها جهت آشنایی شما با روند رژیم دیابتی است و برای مراجعه کننده دیگری طراحی و تنظیم شده است و نمی تواند به عنوان توصیه عمومی استفاده شود. شما می توانید با رفتن به صفحه رژیم سلامتی من رژیم بر اساس اطلاعات و مشخصات شخصی خودتان را دریافت کنید.

برنامه غذایی رژیم دیابتی

نمونه لیست صبحانه رژیم غذایی دیابتی

لیست صبحانه برای دیابتی ها

نمونه لیست میان وعده رژیم غذایی دیابتی

لیست میان وعده برای دیابتی ها

نمونه لیست ناهار رژیم غذایی دیابتی

نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها لیست ناهار

نمونه لیست عصرانه برای رژیم غذایی دیابتی

نمونه لیست شام برای رژیم غذایی دیابتی

نمونه لیست شام برای رژیم دیابتی ها

توضیحات نمونه رژیم دیابتی

توضیحات مربوط به صبحانه در رژیم دیابتی

تنها دو بار در هفته مجازید برای صبحانه خوراکی شیرین بخورید، میتوانید یک قاشق غذاخوری عسل/شکر/مربا یا 2 قاشق چایخوری شکلات صبحانه یا 2 عدد خرما میل کنید.

به جای 1 عدد نان لواش میتوانید 3 کف دست (بدون احتساب انگشتان) نان سنگک میل کنید. 1.5 نان لواش معادل 4 کف دست نان سنگک است.

حتما 5 روز در هفته در وعده صبحانه از گوجه خیار یا سبزی خوردن یا هر گونه سبزیجات دیگر استفاده کنید.

توضیحات مربوط به ناهار در رژیم دیابتی

دو بار در هفته غذای خورشتی، مانند خورشت قورمه سبزی، قیمه، کرفس و… میل کنید.

دو بار در هفته پلوی مخلوط با 1 عدد تخم مرغ (اختیاری) که شامل عدس پلو، استانبولی، لوبیا پلو، سبزی پلو (با ماهی به اندازه دلخواه یا تن ماهی بدون روغن)، باقالی پلو یا شوید پلو با مرغ (کم روغن به میزان دلخواه) میباشد.

یکبار در هفته غذای تیلیتی شامل اشکنه، آبگوشت، کوفته، تره آبگوشتی و ….

یکبار در هفته ماکارونی

یکبار در هفته خوراک مرغ شامل سبزیجات پخته شده ی دلخواه مثل هویج، بادمجان، گوجه، کدو، لوبیا سبز، انواع کلم و …. (سیب زمینی ممنوع است) به همراه مقدار دلخواه مرغ پخته شده.

به همه ی غذاهای خود سبوس اضافه کنید. سبوس را میتوانید از داروخانه یا نانوایی تهیه کنیم و مهم نیست که سبوس برنج باشد یا گندم و… سبوس را میتوانید به برنج ها یا خورشت ها، داخل ماست یا روی سالاد و در خوراک ها اضافه کنید.

کنار وعده های غذایی باید حتما سبزیجات دلخواه باشد. میتوانید به جای گوجه و خیار یا سالاد های پیشنهاد شده در وعده ناهار،  از سبزیجات دلخواه خود، مانند سبزی مخلوط، هویج، شلغم، تربچه و انواع سالاد استفاده کنید. سبزیجات را به صورت خام و تازه میل کنید و از ترشی ها و سبزیجات کنسروی استفاده نکنید.

مصرف یک پیاله (4 قاشق غذاخوری) ماست کم چرب در کنار غذا اختیاری است.

در صورت تمایل میتوانید نصف نان لواش کمتر میل کنید و به جای آن یک کف دست (بدون احتساب انگشتان) کوکو میل کنید.

 

استفاده از اپلیکیشن سلامتی من در دیابت

رژیم دریافتی شما از سلامتی مستقیما در اپلیکیشن سلامتی من به صورت وعده به وعده قابل مشاهده است. شما میتوانید رژیم غذایی دیابتی خودتان را روی اپلیکیشن مشاهده کنید و مطابق آن رژیم خودتان را رعایت و همچنین وارد اپلیکیشن کنید.

با وارد کردن غذای روزانه در طی رژیم، متخصص تغذیه تیم سلامتی من به صورت مستمر می تواند به رژیم شما نظارت داشته و توصیه های لازم برای رعایت رژیم دیابتی را به شما گوشزد کند.

رژیم من سلامتی من

تصویر فوق بخش رژیم من اپلیکیشن سلامتی من است شما می توانید رژیم دریافتی خودتان از سلامتی من را در این بخش مشاهده و مطابق آن رژیم روزانه خود را وارد اپلیکیشن کنید.

دریافت فایل PDF نمونه رژیم غذایی دیابتی رایگان

دانلود اپلیکیشن سلامتی من

مقالات مرتبط با دیابت را بخوانید

مجتبی اجاقلو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید